Ethereum Kurucusu Çöküşten Etkilendi: Artık Milyarder Değilim!

332

Ethereum (ETH) yöneticisi, yatırımcıları büyük zararlara uğratan geçen haftaki kripto para piyasası düşüşünden etkilendi ve artık milyarder olmadığını söyledi. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyorum.

Kripto ayı piyasası, Ethereum kurucusunun serveti eritti

Tüm dijital para birimlerinin fiyatlarını düşüren son piyasa kargaşasının ardından, Lider altcoin Ethereum (ETH)’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, artık bir milyarder olmadığını açıkladı. 28 yaşındaki Buterin, geçtiğimiz günlerde Twitter’da “Artık bir milyarder değilim” diyerek açıklama yaptı. Tweet’e herhangi bir yorum eklememiş olsa da, Ethereum geliştiricisi ve kurucu ortağının, Ethereum dahil tüm kripto para birimlerinin fiyatlarını düşüren geçen haftaki düşüşten de etkilendiği açık.

Ethereum Kurucusu Çöküşten Etkilendi: Artık Milyarder Değilim!

Kasım 2021’de 1,5 milyar dolar değerinde bir kripto portföyüne sahip olan Vitalik Buterin, genel kripto para piyasası o zamandan beri yüzde 50’nin üzerinde değer kaybettiği için yatırımlarının değerinin önemli ölçüde düştüğünü gördü. Vitalik Buterin’in tahmini net değeri 355.000 ETH’dir. Buterin kripto para portföyünün tamamını açıklamamış olsa da, kripto varlıklarının çoğunun Ethereum’da olduğu düşünülüyor.

ETH en yüksek seviyesinden şimdiye kadar yüzde 50’den fazla düştü

Kripto para veri toplama platformu Coingecko tarafından açıklanan verilere göre, 7 Mayıs’ta 2.700 dolar civarında işlem gören ETH, TerraForm Labs ekosistem token’leri LUNA ve UST’nin çöküşünün ardından birkaç gün sonra 1.824 dolar seviyelerine kadar düştü. Bu hafta piyasalar yeniden istikrar kazanmış gibi görünse de, kripto para piyasası geçen haftaki düşüşten henüz kurtulamadı. Ethereum, Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878 dolardan yaklaşık yüzde 59,5 düşüşle 1.973 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Ethereum Kurucusu Çöküşten Etkilendi: Artık Milyarder Değilim!

Buterin bir süre önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, lider altcoin Ethereum ile ilgili çözülmüş gibi hissetmediği “düşünceleri ve değerleri” arasındaki bazı çelişkileri belirtti. Listesindeki ilk madde, ETH’nin “uzun vadeli istikrar” vurgusu ile Bitcoin’e daha çok benzediğini görme arzusu oldu. Buterin,”oraya ulaşmanın oldukça fazla aktif, koordineli ve kısa vadeli değişim gerektirdiğinin farkına varması” arasındaki çelişki yaşadığı bildiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku