Ünlü analist neden Bitcoin aldığını açıkladı, bu ‘4’ nedeni saydı

0 0

Ünlü analist PlanB sabit olmayan arz ve negatif faiz olasılığı bulunan geleneksel para yerine Bitcoin (BTC) yatırımı yapmanın BTC’nin en büyük avantajları arasında yer aldığını söyledi. PlanBye göre BTC kıtlığı ve negatif faiz oranı olasılığı olmaması nedeniyle  iyi bir seçim.

Bitcoin’in stok akış fiyat modelinin yaratıcısı 7 Temmuzdaki bir dizi Twitter paylaşımında kripto para birimi yatırımında neyin çekici olduğunu açıkladı.

PlanB: BTCde Çoğu insan uyuyor

PlanB’nin fiyat modeli birkaç enkarnasyona uğradı ve şu anda 2024 yılına kadar 288 bin dolarlık bir Bitcoin fiyatı öngörüyor.

Şimdiye kadar stok akış modeli Bitcoinin metamorfozunu neredeyse yüzde 100 doğrulukla izledi. PlanB bu modeli yaratmadan önce makro faktörleri ve fiat para birimlerinden çıkışı izlemişti.

PlanB Twitterda yatırım gerekçelerini şöyle sıraladı:

“Neden 2015-2016da Bitcoin aldım (modelden önce):

– Dünyada 46 milyon milyoner sadece 21 milyon BTC var

– Uzayda veya Mars’ta altın veya dolar kullanamazsınız başka bir şeye ihtiyaç var

– Hiç kimse (kripto para) hesabı donduramaz veya işlemleri engelleyemez

-Yüzde 0 faiz oranı negatif faiz oranından daha iyi”

Bitcoin’in sabit arzı fiziksel olmayan yapısı merkezi olmayan yapısı ve “sert para” kimliği onu hem büyük hem de küçük hacimli yatırımcılar için bir yatırım seçeneği haline getirmeye devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku