Ethereum kurucu ortağı Buterin den kafa karıştıran benzetme

0 0

Vitalik Buterin kripto hizipçiliğini açıklamak için bir tarihsel karşılaştırmayı kullandı

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin Bitcoin (BTC) topluluğundaki TRON (TRX) sempatizanlarının İkinci Dünya Savaşı sırasında Japonya ile müttefik olan Nazilerin “mükemmel bir örneği” olduğunu yazdı.

Vitalik Buterin bu karşılaştırmayı “#Tron> #Ethereum” diye tweet atan Bitcoin aktivisti Udi Wertheimere cevap olarak yazdı.

Ethereum kurucu ortağı Buterin; “BTC topluluğundaki bu garip yarım şaka tron standartı @slatestarcodexe mükemmel bir örnek olabilir gibi hissediyorum” diye yazdıktan sonra Twitter iletisine Scott Alexander adlı San Franciscolu bir psikiyatristin Slate Star Codex adlı blogunda 2014’te yayımlanan bir  makalesinden bir dizi ekran görüntüsü ekledi.

“Dış Grup Hariç Her Şeye Tolerans Gösterebilirim” başlıklı makalede ırk kültür ve dil farklılıklarına rağmen Almanya ve Japonyanın İkinci Dünya Savaşında aynı safta yer aldıkları anlatılıyor.

Vitalik neden bu referansı vermeyi seçtiği sorulduğunda soykırımla ilgili bir karşılaştırma yapma niyeti olmadığını söyledi. Vitalik Buterin şu ifadeleri kullandı: “Bu benzetme benim değil slatestarcodexindir ve ilgili makale bu tarihsel durumun soykırımla hiçbir ilgisi olmayan kültürel yönlerinden bahsediyor. Maalesef Scottun bu paragrafları o kadar iyi ki bulabildiğim başka hiçbir şey anlatılmak isteneni daha iyi anlatamıyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku