Bitcoin yatırımcısıysanız bu saatlere dikkat edin!

0 0

Bitcoinin fiyatı ve saatler arasında bugüne birçok araştırma yapıldı. Geçen yıl yayınlanan araştırma da bunlardan biriydi.

Bugün güncellenmiş bir araştırma bu konuya ışık tutuyor. Popüler bir kripto para birimi analisti tarafından Twitterda yayınlanan grafik Bitcoinin Coinbase fiyatının açılış saatlerini dünya çapındaki büyük borsalarla karşılaştırdı.

Grafikte Asya Londra ve New York pazarları yer aldı. Buna göre Bitcoinin fiyat hareketi Amerikan pazarlarının açılış saatlerinde en büyük sıçramayı gösteriyor. Türkiye saatinden (TSI) 16:30 itibariyle Bitcoin fiyat hareketiyle Amerikan pazarının açılmasıyla yükselişe geçiyor.

Bu eğilim kripto para piyasaları hakkında veri sağlayan Skew şirketi tarafından da doğrulandı. Skewe göre Bitcoin hacmi genellikle TSİ 18.00 – 19.00 gibi günün en yüksek noktasına ulaşıyor

Tüm hafta içinde en yoğun saat: Perşembe TSİ 19.00

Güncellenen veriler Coinbasedeki Bitcoin işlem hacminin perşembe günü tüm hafta 19.00da zirveye ulaştığını gösteriyor. Aynı eğilim Binancede de görülüyor. Buna ek olarak hacim Cumartesi ve Pazar yani hafta sonu dibe vuruyor. Coinbase’de hacmin en zayıf olduğu saat ise Pazar günü TSİ 12.00. Binance’te Pazar günü TSİ 06.00.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku