Ethereum işlem ücretleri tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Peki neden?

0 1

Ethereum blok zinciri birkaç günlük düşük aktivitenin ardından tıkandı. Bir ETH işlem ücreti takipçisi olan GasNowa göre ağın kullanıcılarının ödediği ortalama gas fiyatı 500 Gweiyi aştı.

Bu Uniswapte işlem yapmanın 50 dolardan fazla maliyeti olduğu ve daha karmaşık DeFi işlemlerini tamamlamak istiyorsanız çok daha pahalıya mal olacağı anlamına geliyor.

Peki Ethereumun işlem ücretlerinde neler olup bitiyor ve bu kripto piyasasının geri kalanı için ne anlama geliyor?

Ethereum işlem ücretleri neden daha yüksek?

Ethereum’un işlem ücretleri Uniswap’in yerel parası UNI’nin piyasaya sürülmesinden dolayı aniden yükseliyor.

Coinin lansmanı coinin topluluğa ait olmasına dayanıyordu. Bu on binlerce kullanıcının yalnızca paralarını adresten adrese talep etmek satmak veya işlem yapmak için bir avuç  işlem yapması gerektiği anlamına geliyordu.

DeFi boğa piyasasına zarar verebilir

Messariden Ryan Watkins bu yüksek ücret durumunun uzun vadeli büyüme için tehlikeli olabileceğinden korkuyor. Watkins bu konuyla ilgili olarak “Ethereum şu anda neredeyse kullanılamaz durumda. Perakendenin sonunda bu pazara girip 50 $ + gaz ücretleri ve 10+ dakikalık işlem onaylarıyla karşılaşırsa ne düşüneceğini hayal edebiliyorum. Bu boğa piyasası hakkındaki en büyük endişem buydu. Protokoller hazır altyapı hazır değil” diyor….

Bu birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. Diğerleri ise yüksek Ethereum işlem ücretlerinin devam eden boğa piyasasına “sabit bir tavan” koymasının muhtemel olduğunu belirtiyor. Zira bir noktada perakende kullanıcıların çoğunluğunun fiyatlandırılacağını ve bunu bir balina pazarı haline getireceğini belirtiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku