Ethereum, iki yıldır Bitcoin e karşı değer kaybı yaşıyor

0 0

Beşinci yaşını kutlayan Ethereum 300 doların üzerindeki artış ile yatırımcıları şaşırtmış olsa da Bitcoine karşı gösterdiği performans oldukça zayıf kalıyor.

Skew verileri BTC/USD paritesinin yüzdesi olarak ETH/USD paritesinin tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altında kaldığını gösteriyor. 

Rekor seviyeden hala çok uzakta

ETH beşinci yılı itibariyle Bitcoin fiyatının yüzde 31ini temsil ediyor. Bu oran tüm zamanların en yüksek seviyesi olan Ocak 2018de yüzde 11 olarak kayda geçti.

İki yıl önceki altcoin yükselişinin durağanlaşması ile birlikte Ether Bitcoine karşı kaybettiği değere tekrar ulaşamadı.

Geliştiricilerin Ethereum 2.0 geçişini hızlandırması sayesinde ETH/USD paritesi henüz yükselmeye başladı.

Ethereum geçen hafta yüzde 45 değer kazanarak fiyat performansı bakımından 285 dolarlık önceki direnç düştüğü için Bitcoini geride bıraktı. Basın zamanı itibariyle ETH/USD paritesi 325 dolardan işlem görüyor.

Popüler analist Scott Melker Salı günü yaptığı açıklamada Sadece biraz önce SATa destek olarak önceki direncini test etti dedi.

Ether price as a percentage of Bitcoin price 3-year chart                                                                                      Bitcoin fiyatı yüzdesi olarak ETH fiyatının 3 yıllık tablosu

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku