Ethereum için ‘merhaba 500 dolar’ denebilir mi?

0 1

Ethereum ve Bitcoin piyasa fiyatları yükseldikçe zincir içi faaliyette ezici bir artış görüyor. Zira Ethereum 2.0 lansmanı Ethereum’un tek yönlü 1.000 dolara uçan bileti olabilir.

Temmuz ayının son haftasında ve ağustos ayının ilk haftasında gerçekleşen Ethereum fiyat hareketi herkesi çok şaşırttı. Engelleri aşma yolculuğu sadece bir başarı değildi aynı zamanda Ethereum piyasasındaki vadeli işlemler gibi diğer ürünlere yeniden dikkat çekilmesine de yardımcı oldu.

Bu arada Ethereum 400 dolara yakın seviyelerden daha düşük bir düzeltmenin ardından 380 dolardan işlem görüyor. Ethereum geçen hafta pazar günü 415 dolardan işlem gördü. Bu hareketle Ethereum Ağustos 2018den beri görmediği seviyelere geri döndü. 2019da Ethereum yalnızca 361 dolar civarında yüksek işlem yapmayı başardı.

Zincir üzerindeki Ethereum hareketliliği yükseliyor

Özellikle Ethereum ve Bitcoin için son birkaç hafta içinde kripto para birimi fiyatlarındaki artış dünyanın en büyük iki kripto varlığı için zincir içi aktivitede olumlu bir dalgalanma etkisine neden oldu. Artış merkezi olmayan uygulamalara (dApps) ve blok zincirine atfedildi.

Bu dAppler esas olarak Ethereum blockchaini üzerinde gas ücretleri ödeyerek ve dolayısıyla ağdaki daha yüksek aktiviteyi ödeyerek çalışıyor. Ağdaki günlük işlemler BitInforChartsın verilerine göre tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşıyor. Ayrıca zincir üstü transferlerin halihazırda günde 1 milyon saat hızına ulaştığı söyleniyor.

Ethereum teknik analizi

Ethereum fiyatı 415 dolardan yeni yıllık yüksek seviyelerde işlem gördükten birkaç gün sonra konsolidasyon için zaman geçiriyor gibi görünüyor. Kısa bir süre için 400 dolarlık destek tutuldu ancak kar eden yatırımcılar ETHde  realizasyona gitmesi Ethereum’un tekrar 400 doların altına inmesine neden oldu.

Haftalık grafik RSInın 70in üzerinde rahat bir şekilde tutulduğunu gösteriyor. Bu gösterge 21 Temmuzdan beri aşırı satın alındı. Bu alıcılar sürücü koltuğundayken yağmurlarının yakında sona ereceği ve ayıların devralacağı anlamına geliyor.

Öte yandan MACD alıcıların üstünlüğünün olduğunu gösteriyor. Yükseliş eğilimi göstermesine ek olarak MACD hala kademeli olarak yukarı doğru kayıyor. Bu Etherin boğaların elinde olduğu anlamına gelir.

500 dolar hedefi

Ethereum yeni yıllık zirvelere çıkma yeteneğine sahip olduğunu zaten kanıtladı. Ağ topluluk üyeleri arasında stake etme çağrısı yapacak olan Ethereum 2.0ın piyasaya sürülmesine yaklaştıkça. ETH / USD sadece 500 doların üzerinde değil 1.000 dolara doğru da nihai artışı sağlayabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku