Kuzey Dakota resmi kripto para birimi yolda…

0 12

Inforumun 7 Ağustosta yayınladığı bir makalede Nathan Toman Kuzey Dakotanın resmi bir coininin pandemi sonrası devletin ekonomisine katkıda bulunacağına inanıyor. Toman Covid-19 ve potansiyel devlet onaylı Blockchain varlığı ile ilgili olarak Inforuma verdiği demeçte” Bu benim umudumdu ama böyle bir şey yapmak için biraz geç kaldık “ dedi.

Toman Inforuma böyle bir varlığın işlemsel bir para biriminden daha fazla bir değer deposu olarak konumlandırıldığını gördüğünü söyledi. Ayrıca krediler ve yatırımlarla birlikte çalışabileceğine inanıyor.

Tomanın Kuzey Dakota coin çabalarına karşı düzenleyici otoriteler direnç gösterse de temsilci mevcut ekonomi ve pandemi ışığında bu girişimin geleceği için olumlu bakış açısını koruyor.

Kuzey Dakota kendi Blockchain tabanlı varlığını yayınlayabilirken ABD Federal Rezervi mevcut durumda FedNow dijital para sistemini serbest bırakmayı hedefliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku