Ethereum için hedef büyüttü… Nedenlerini bu şekilde sıraladı…

0 3

Son 24 saat içinde Bitcoin Ethereum ve kripto para piyasasının geri kalanı güçlü bir geri dönüş yaptı. ETH tek başına yaklaşık yüzde 13 civarında değer kazandı. Kripto para birimi piyasadaki talep ve satın alma hacminin etkisiyle 175 dolar seviyesine kadar bir yükseliş yaşandı.

ETHEREUM GÜNLÜK TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Yükseliş 175 doların test edilmesinin ardından hafif yavaşladı gibi. Ancak geri çekilmelerde 170 dolar seviyesindeki destek noktasının çalışması dikkat çekici… Bu hareketlerle birlikte piyasanın önde gelen analistlerinden biri ikinci en büyük kripto para biriminin yakında daha yüksek dönebileceğine inanıyor. Analist “Aslında Ethereum için 300 dolarlık bir geri dönüşe yol açacak bir tam geri çekilme olabileceğini önermiştim” diyor.

Ethereum’un bu haftaki seyri de dikkat çekici… Bu haftanın başında 150 dolara düştükten sonra Ethereum şaşırtıcı bir şekilde iyi performans gösterdi ve perşembe günü yazının başında dikkat çekilen 175 dolar seviyesine kadar yükseldi.

HornHairs olarak bilinen bir kripto para traderı ETHnin bu fiyat hareketinin 2017 yükselişine benzediğini iddia ediyor…

HornHairs ters grafiğe atıfta bulunuyor ve ETH’nin 148 dolar destek noktasından sıçrama yapmasına dikkat çekiyor ve ekliyor: “”Tam geri çekilme” gerçekleşirse kripto para birimi önümüzdeki haftalarda 290 dolara yükselebilir.”

HornHairs bu savının kuvvetlendirmek için birkaç öngörü de ortaya koyuyor…

Birincisi perşembe günü yayınlanan Grayscale’in 2020 Q1 yatırım raporu ile ilgili. Bu rapor uyarınca şirket son çeyrekte kripto para piyasasında yaşanan büyük çöküşe rağmen 5037 milyon dolar getirdi.

Bu konuda özellikle ilginç olan şey fonların girişlerin yüzde 99unun Grayscale’in iki aracına doğru gitmesi… Bunlar sırasıyla GBTC ve ETH altında tezgah üstü piyasalarda trade yapan Bitcoin Trust ve Ethereum Trust.

İkincisi zincirin kendisinin kullanımı ile ilgili. Messarinin bir raporu Ethereumun günlük değer transferinin – bir gün boyunca blok zincirinde taşınan varlıkların toplam değeri – Bitcoininkiyle ilk kez birbirine yaklaştığını gösteriyor.

Bu ekonomik bir güç olarak Ethereumun Bitcoin’in piyasa değerinin yüzde 15inden daha düşük bir değere sahip olmasına rağmen önde gelen blok zincirine rakip olmaya başladığı anlamına geliyor.

Aktarılan metrik değer ile bir kripto para biriminin fiyatı arasında bir korelasyon olmamakla birlikte son eğilim ETH ve ERC tokenlerine artan benimsenmeyi ve genel talebi işaret ettiği için Ethereum için iyi bir performans sergiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku