Ethereum fiyatı kasım ayında ne olabilir?

0 81

Ethereum bu yıl 1 trilyon doları işleyen ilk blok zinciri olmaya yakın

Ethereum (ETH) fiyatı dünyanın en büyük ikinci dijital varlığının karmaşık direnç çizgisinin üzerine çıkmasının ardından 2 ay içinde en büyük haftalık kazançları güvence altına alma yolunda.

Temel analiz: Bu yıl 1 trilyon doları işleyen ilk blok zinciri

Ethereum bu yıl 1 trilyon doları işleyen ilk blok zinciri olmaya yaklaştı ve Bitcoinden iki kat daha yüksek işlem hacmi kaydetti. Kripto veri sağlayıcısı Messariye göre işlem hacminin 30 günlük hareketli günlük ortalaması şu anda Bitcoinin 3 milyar dolarından önemli ölçüde daha yüksek olan 7 milyar dolar civarında bulunuyor.

Messari bu oranı korumayı başarırsa Ethereumun bu yıl işlemlerde 1 trilyon dolarlık işlem gerçekleştiren ilk blok zinciri olma olasılığı yüksek. Bitcoinin 2018den sonraki en iyi performansı olan bu yıl yaklaşık 800 milyon dolar ödemesi bekleniyor.

Bu yılın dışında Ethereumun işlem hacmi açısından en iyi performansı Bitcoinin o yılki 849 milyon dolarına kıyasla hacim olarak yaklaşık 500 milyon dolar ödediğinde 2018de kaydedildi.

Bununla birlikte bu dünyanın en büyük iki blok zinciri arasında doğrudan bir karşılaştırmayı temsil etmiyor çünkü Bitcoin esas olarak Bitcoin cinsinden değerdeki işlemleri yansıtırken Ethereum tüm bir sektör için işlemleri gerçekleştiriyor.

Messariden Ryan Watkins Ethereumun hacminin büyük bir kısmının ERC-20 stablecoin hacimlerindeki önemli bir artıştan kaynaklandığını Tether (USDT) transferlerinin çoğunun Ethereumda gerçekleştiğini ve MakerDAOnin Dai stabilcoin için arz talebinin % 600ün üzerinde arttığını söyledi.

Ayrıca Uniswap ve Curve ile birlikte geçen ay 20 milyar doların üzerinde bir hacme sahip olan merkezi olmayan borsalardan yükselen zincir içi likiditeye işaret etti. DEXler şu anda toplam değişim hacimlerinin% 136sından fazlasını oluşturmaktadır.

Yine de Messari Ethereumun devam eden yüksek ücretlerinin “paralel DeFi ekosistemlerinin yükselişinin” yanı sıra rakip blokzincirlerin çözmeye çalışacağı bir sorun olduğunu belirterek kriptoda “önümüzdeki on iki ayın platform savaşlarını tanımlamaya gelebileceğini” söyledi.

Teknik analiz: ETH fiyatı yükseldi

Alıcılar Ağustostan bu yana en yüksek haftalık kapanışı sağlamak için çalışırken Ethereum (ETH) fiyatı şu anda yeşil renkte % 87 işlem görüyor. Daha da önemlisi alıcılar kısa vadede daha fazla yükselişe yol açması muhtemel olan 395 $ lık yatay direnç çizgisinin (kırmızı çizgi) üzerinde bir kapanışa zorlamayı başaracaklar.

Boğalar bir sonraki günlük dirençte 415 $ civarında durdu. Sağlam bir risk-ödül seviyesinde ETH satın alma şansı sunan bu seviyelerden 395 $ a geri dönmek için daha düşük bir rotasyon görebiliriz. Bu durumda 415 dolar ilk hedef olmaya devam ederken boğaların Kasım ayında ana hedefleri olarak 446 doları zorlaması muhtemel.

Özet

Ethereum 2020de 1 trilyon doları işleyen ilk blok zinciri olmak için iyi bir yolda ve Bitcoinden iki kat daha yüksek işlem hacmine işaret ediyor. Dünyanın en büyük ikinci dijital varlığı bu hafta neredeyse % 9 daha yüksek işlem gördüğü için fiyat hareketinde de ilerleme kaydetti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku