Ethereum (ETH)’u Yeni ATH’ye Taşıyan Faktör Açıklandı: Yükseliş Devam Edecek mi?

1.026
Kripto para piyasası, kırmızı renkte işlem görürken ilk 10’da sadece Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Biaince Coin (BNB) ve Dogecoin (DOGE), yeşil renkte. ETH, 477 milyar dolarlık piyasa değeriyle yükseliş ivmesine devam ediyor.

 Yeni ATH: 600 bin Ether yakıldı! Deflasyonist sistem, fiyatı artırıyor!

Bir numaralı akıllı sözleşme ekosistemi olan Ethereum,  ETH 2.0’a geçişine hazırlık yaparken, EIP-1559 Londra güncellemesi sayesinde daha çekici hale geldi. EIP-1559’un en önemli özelliklerinden biri, Ethereum arzının büyüme hızını kontrol ederek enflasyon oranını iyileştirmenin yanı sıra, ağdaki işlem ücretlerinin istikrarını sağlamasıdır. Genel olarak, ETH 2.0,  ölçeklenebilirlik sorununu ele alıyor. Bu gelişme, saniyede 3 bin işlemin daha hızlı bir şekilde yapılmasını mümkün kılıyor. Buna, İş Kanıtı (PoW) mekanizmasından Hisse Kanıtı’na (PoS) geçiş eşlik edecek.

 

Ayrıca, son zincir üstü analizler, Ethereum ağı tarafından 600 binden fazla ETH’nin yakılmasının tüm zamanların en yüksek seviyesine yol açtığını ınanıyor. Diğer yandan, Ethereum madencileri, madencilere ödeme yapmak için kullanılması gereken gas ücretlerinin yakılmasından dolayı EIP-1559 konusunda mutsuz.

Ethereum teknik analiz: Yükseliş devam edecek

Yükselen ve genişleyen bir kanalda işlem yaparken, ETH, 20 Eylül’de bir ayı kapanı şamdan oluşumunu işaret ediyor ve 10 Mayıs ’21 tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında kalıyor. Grafikteki RSI,  Ethereum için yeni bir ATH belirledikten sonra bile üçüncü bir düzenli düşüş sapma modeli beklememiz gerektiğini gösteriyor. RSI değerleri, seviye-75’in üzerindeki yüksek değerler ile, 25 seviyesinin üzerinde gezinmeye devam ediyor, bu nedenle bir yükseliş eğilimi gösteriyor.

 

RSI 22 Eylül’de aşırı satım seviyesinden çıktıktan sonra, Ethereum fiyatı 26 Eylül’de 29652,00 dolarlık düşüş eğiliminin üzerine çıktı ve ETH’yi yükseliş trendine soktu. RSI, seviye-25’in üzerinde daha yüksek değerler gösterdiği için boğalar kontrolü elinde tutuyor. 4 saatlik grafiktaki veriler ve son 24 saat içerisindeki teknik görünüm olumlu görünüyor. Fiyat 3621,30 dolar seviyesinin altına düşebilirse, ayılar kontrolü ele geçirebilir. Eski Goldman Sachs yöneticisi, Bitcoin ve Ethereum’un rallilerine devam edeceğini ve özellikle ETH’nin 20 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini ifade etti.
Ethereum ETH Gün İçi Seviyeleri
Fiyat: 4103
Orta Vadeli Trend  Güçlü Boğa
Volatilite: Yüksek
Destek: 3621.30, 3268.00  ve 2780.80 dolar
Direnç: 4396,00 dolar
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku