Eski Goldman Sachs Yöneticisinin Bitcoin ve Ethereum Tahmini Şaşırtı!

1.177
Eski Goldman Sachs yöneticisi  ve Real Vision CEO‘su Raoul Pal, Bitcoin (BTC)’in mevcut fiyattan üç kattan fazla değer kazanabileceğini, Ethereum (ETH)’un ise neredeyse dört katına çıkabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin, 2013 fiyat hareketini sergiliyor!

Kripto para piyasası Ekim ayına mükemmel bir başlangıç yaptı. 4. çeyreğin hareketli geçeceğine inanan analist ve önde gelen yatırımcılar iyimser açıklamalar yapmaya devam ediyor. Pal, 695.100 Twitter takipçisine, Bitcoin (BTC)’in 200 bin dolara ve Ethereum’un ise 20 bin dolara ulaşma olasılığının yüzde 70’den fazla olduğunu söylüyor ve şunları ekliyor:
 Söylediğim fiyat hedefleri kesin değil. Olasılıklar üzerine konuşuyorum. Bana göre, ETH’nin  20 bin dolara ve BTC’nin 200 bin dolara ulaşma ihtimali yüzde 70. Hangi kripto para biriminin daha iyi performans göstereceğini ve fiyat hedefini kimse kesin olarak tahmin edemez.

 

Pal, şu anda Bitcoin’in 2013’te gösterdiği fiyat hareketini sergilediğini söylüyor. Yöneticiye göre, “BTC, 2013 yılındakine benzer bir döngüyü takip etmeye devam ediyor. Real Vision kurucusu ayrıca, mevcut Bitcoin boğa döngüsünün öncekilerden daha uzun bir süre devam edebilmesi için “iyi bir şans” olduğunu söylüyor. Pal “Bence bu BTC döngüsünün daha uzun sürmesi ve fiyat olarak daha yüksek seviyelere ulaşması için iyi bir şans (kesin değil) var…” ifadesini kullandı.

Ethereum 40 bin dolara ulaşabilir

CEO’ya göre, 2017 boğa koşusu sırasında Bitcoin (BTC)’in sergilediği fiyat davranışını takip ederse, Ethereum’un 2022’nin ilk veya ikinci çeyreğinin sonunda potansiyel olarak 40 bin dolara ulaşabileceğini ekliyor. ETH’nin Mart ve Haziran’a kadar 40 bin dolara ulaşmasının mümkün olduğunu belirtirken, bunun BTC rallisine de bağlı olduğunu iddia ediyor.

Boğa koşusundan sonra 2018’de olanlara benzer şekilde Ethereum’un yüzde 90 düşebilir mi diye sorulduğunda Pal, olumsuz yanıt veriyor. Pal’a göre, düşüş olasa bile bu küçük çaplı olacak. CoinGecko’ya göre Bitcoin an itibariyle 61.100 dolardan işlem görürken, Ethereum 4.116 dolardan işlem görüyor. Kripto para piyasasını derinden etkileyecek büyük bir gelişme yaşanmazsa, BTC’nin 100 bin dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku