Ethereum (ETH) Yükselişi Devam Ediyor! 900 Dolar Aşıldı!

0 0

Bitcoinin (BTC) tarihi yükselişin ardından piyasa değerine göre en büyük ikinci altcoin konumunda bulunan Ethereumda (ETH) son üç yılın zirvesine çıkarak 900 dolar seviyesini geçmeyi başardı.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre ETH son 24 saat içerisinde yüzde 19 artış yaşayarak 914 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Yazım sırasında 104 milyar dolar piyasa değerine ulaşan ETH şu anki göz kamaştıran yükselişe rağmen 2018 yılındaki kripto para boğa koşusunda ulaşmış olduğu 1.440 doların üzerindeki ATH değerinden hala yüzde 50 daha düşük seviyede.

Ancak yaşanan bu yükseliş diğer yükselişlerden farklılık gösteriyor. Bu farklılığın en büyük sebebi olarak ise kurumsal yatırımcıların ilgisi gösterilebilir. Güçlü temeller üzerinde bir yükseliş yaşayan ETHde artan kurumsal ilgi patlayan rallinin şekillenmesinde etkili oldu. Messarinin popüler analistlerinden birisi olan Ryan Watkinse göre 2021de kurumlar dijital para birimlerinin dramatik olarak fiyat değerlendirmesine yok açacak. 

Ethereum Bitcoini Geçebilecek mi?

ETHnin rallisine katkıda bulunan bir diğer önemli faktör ise merakla beklenen Ethereum 2.0 ağının piyasaya sürülmesidir. ETH 2.0 Ethereum toğluluğu tarafından duyrulduktan sonra 1 Aralıkta başarılı bir şekilde hayata geçti. Lansman yükseltme için gerekli olan 584.288 ETH eşiğini geçerek yaklaşık 900.000 ETH ile topluluk tarafından desteklendi.

ETH 2.0ın piyasaya sürülmesinden sonra açıklama yapan ünlü ekonomist Raoul Pal ETHnin programlanabilir para olarak benimsenmesinin ardından on yıl içinde BTCyi geride bırakarak piyasa değerine göre en büyük kripto para olabileceğini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku