Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Yeni Rekor Seviyeler de. Ralliyi Ne Tetikledi ve Sırada Ne Var? 

0 0

 Bitcoin (BTC) fiyatı güçlü bir rallinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.700 doları aştı. Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Ether (ETH) de Mayıs 2018den bu yana ilk kez 800 doları aştı.

Bitcoinin ani yükselişi sürpriz oldu çünkü 2 Ocakta ani bir şekilde 30.300 dolara çıktı. 24 saat içinde BTC 30.300 dolardan yüzde 14lük bir artış ile 34.778 dolara yükseldi.

 Bitcoin ve Ethereum Rallisini Ne Tetikledi?

2 Ocakta Bitcoinin fiyatı 33 bin doları aştığında bazı balinalar ve yüksek net değerli yatırımcılar 150 BTClik bir satış emrinin piyasada düşüşe yol açabileceği konusunda uyardı.

“Iamnomad” takma adıyla bilinen bir tüccar şunu yazdı:

“150 btclik bir piyasa satışı tüm bunların izini sürecek. Bence fiyat yükseldikçe perakende fiyatları ne kadar çok çıkarırsa teklif desteği o kadar düşük olur. ” Saatler içinde zayıf sipariş defterleri nedeniyle bir Bitcoin düzeltmesi riskini belirledi BTC keskin bir şekilde geri çekildi.

Ancak Bitcoin ilk düşüşten sonra hızla toparlandı ve 24 saat içinde yeni bir rekor kırdı. Bitcoinin rallisinin arkasındaki ana katalizörler Coinbasede BTCnin kurumsal birikimi ve Binance Vadeli İşlemlerindeki kısa baskı oldu. Daha öncebildirdiği gibi son üç gün boyunca Bitcoin Coinbasede diğer büyük borsalardan çok daha yüksek işlem görüyor. Bu Coinbasedeki agresif alıcıların kara rağmen sürekli olarak BTC biriktirdiği anlamına geliyor.

 Bu arada Binance Vadeli İşlemlerindeki birçok tüccar Bitcoinin yaklaşık 30 bin dolara çıkmasını bekleyerek BTCde kısa pozisyon aldı. Coinbase alıcıları BTCyi yukarı itmeye devam ettiğinde kısa bir sıkışma yaşandı. Santimentteki analistler şunları açıkladı:

“2021de bir Bitcoin düzeltmesinin başlamasını bekleyenler için 10 dakika önce elde edilen 34 bin dolar rekor seviye son 10 ayda bir ayı olmanın ne kadar acı verici olduğunu gösteriyor. Ortalama  tüccar getirileri Haziran 2019dan bu yana genel olarak bu kadar yüksek olmamıştı. “

Ethereum fiyatı Bitcoinin güçlü teknik ivmesi sayesinde yükseldi. ETH / USD Mayıs 2018in başından bu yana ilk kez 800 doları aşarak Aralık ayı piyasası durgunluğundan sonra yenilenen ivmeyi gösterdi.

“Mayne” takma ismiyle bilinen bir tüccar 2 Ocakta Ether rallisinden önce ETHnin muhtemelen 800 dolara çıkacağını söyledi ve şunları dedi:

“ETH tezi hala yolunda gidiyor günlük 620 dolara yakın kapanışla 800 dolara çıkıyoruz. Aralık ayında büyük bir uzun pozisyon oluşturdum ve $ ETHBTCnin daha yüksek bir düşük tutabileceğini varsayarsak güzel bir şekilde sonuçlanacağını düşünüyorum. ETHnin Ocak ayında daha iyi performans göstermesini umarak Aralık ayında ETHye kıyasla daha fazla BTCye yatırım yaptım. “

Sırada Ne Var?

CME vadeli işlem borsası Şubat ayında ETH vadeli işlemlerini başlatmayı planladığından Ethereumun ufukta bir başka önemli katalizörü var.

2020nin ilk çeyreğinden bu yana Bitcoin için yüksek düzeyde kurumsal talep göz önüne alındığında talep de listeleme üzerine Etheri artırabilir.

 Bu arada Bitcoin günlük olarak yeni rekor seviyelere ulaşarak yükselen bir fiyat keşif yörüngesinde kalıyor. Sözde arz kıtlığı ve kurumsal satın alma çılgınlığı artık perakendeye yayılıyor ralli hala çok daha fazla potansiyele sahip olabilir ve muhtemelen kırılacak bir sonraki psikolojik seviye olan 35.000 dolar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku