Ethereum (ETH) Tutan Adreslerin Sayısı Rekor Kırdı. Fiyata Etkisi Nasıl Olacak?

0 75

Bitcoin’de (BTC) yaşanan düşüş nedeniyle piyasada bir panik hakim olsa da kripto paraların ağ aktivitesi artmaya devam ediyor.

Ethereum aktif adres sayısı 771 bin ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu seviye Kasım 2020 ve Ocak 2018 yıllarında görülen ATH’leri gölgede bıraktı. Ethereum güncelleştirmelerinin ağ aktivitesinin artmasında büyük rolü var. Daha düşük ağ ücretleri ağ aktivitesini artırmaya devam ediyor. Bu veriler aşağıdaki tweet aracılığıyla Coinmetrics tarafından paylaşıldı.

Artan ağ aktivitesi Ethereum için yükselen bir geleceği işaret ediyor.

Etherscan verilerine göre Ethereum ağı 148.8 milyon benzersiz kullanıcı adresi barındırıyor. Grafik incelendiğinde Ethereum ağının 2015 yılından itibaren istikrarlı bir yükseliş yaşadığı sonucuna varılıyor.

Yüksek Ağ Etkinliği Ne Anlama Geliyor?

Muhtemelen, EIP1559’un uygulanmasını çevreleyen heyecan ve iyimserlik, Ethereum’un 2,500 dolar’dan 3 bin dolar’a istikrarlı bir şekilde yükselmesi için gereken ivmeyi sağlayacaktır. Güncelleme nedeniyle Ethereum fiyatının artması, Market Meditations ekibi tarafından araştırıldı.

Yüksek ağ etkinliği bir platformun ne kadar çok kullanıcı tarafından kullanıldığını gösteriyor. Ağın canlılığı ve yüksek kullanımı fiyatlar için de pozitif bir işaret veriyor. Örneğin; Mart ayında Ethereum’daki yüksek işlem ücretlerinden şikayet eden kullanıcılar BSC (Binance Smart Chain) ağına geçiş yapmıştı. Bu da BNB fiyatının yükselmesini sağlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Ethereum ağına gelen Berlin güncellemesi ağ ücretlerini kısmen düşürdü. Ağ ücretlerinde asıl iyileştirmenin temmuzda ağa gelmesi beklenen Londra güncelleştirmesi ile sağlanacağı düşünülüyor bu durumun ağ etkinliğini artıracağı ve bunun fiyata daha da olumlu yansıyacağı ifade ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku