The New York Times’ın Bir Makalesinin NFT’si 560.000 Dolara Alıcı Buldu!

0 19

The New York Times’ın bir makalesinin NFT’si için yapılan bir açık artırmada, NFT, 350 ETH’den (mevcut fiyatlarla yaklaşık 560.000 dolar) alıcı buldu.

Daha önce bildirildiği gibi, köşe yazısı The New York Times yazarı Kevin Roose tarafından satışa çıkarıldı. Bugün öğleden sonra sona eren açık artırmanın kazananı verdiği en yüksek teklifle Farzin rumuzlu @3fmusic oldu.

Roose’a göre, satıştan elde edilen gelir, The New York Times tarafından New York’ta ve başka yerlerde sosyal imkansızları destekleyen bir fon olan Neediest Cases Fund’a gidecek. Alıcı, anonim kalma şansına sahipken, gelecekteki bir The New York Times makalesinde de yer alma şansına sahip olacak.

The New York Times, sanat eseri gibi içeriğe bağlı dijital sertifikalara veya bu belirli örnekte bir gazete makalesine benzeyen NFT’leri deneyen en son yayındır.

Dün, TIME Magazine 81 ETH (yaklaşık 131.000 dolar) karşılığında üç sayısının kapağını satmıştı. Quartz ise ilk NFT haber makalesini 1 ETH’ye (yaklaşık 1.800 dolar) sattı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku