Ethereum (ETH) İçin Kritik Gün! Ünlü Analistlerden Çarpıcı Senaryolar

0 4

Ethereumun fiyatı son aylarda etkileyici bir yükseliş yaşadı. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra yatırımcılar bugün Chicago Ticaret Borsasında (CME) Ethereum vadeli işlemlerinin başlatılmasından kaynaklann belirsizlikten fiyatın ne yönde etkilenebilecegini merak ediyor. Ancak boğalar beklenmedik bir zafer elde edebilir.

Cyptowatcha göre CMEdeki Ethereum vadeli işlemleri ETH fiyatını 1.000 dolardan mevcut en yüksek seviyelere çıkardı. CryptoQuanttan gelen veriler platformun büyük borsalardan önemli bir ETH çıkışı kaydetmesiyle bu argümanı destekliyor.

Birçok analist ve tüccar yatırımcıların “hype” nedeniyle ETH satın almış olabileceklerini ancak lansman öncesi veya CME ürün lansmanı sırasında satabileceklerini belirtti. Bitcoin için CME türevleri 2017de piyasa üzerinde büyük bir etki yaratmıştı.

Bu nedenle tüccar “Edward Morra” ETH fiyatının düşme olasılığı etrafında bir strateji oluşturdu. Morra düşüşün muhtemel olduğunu ve yatırımcıların düşüşten “dipten satın almak” için yararlanacağına inanıyor. Tüccar 2017 piyasası ile mevcut pazar arasında bir karşılaştırma yaptı:

ETH CME lansmanını düşünüyordum. İnsanların sahip olduğunu gördüğüm en büyük endişe BTC CMEnin piyasaya sürülmesiyle karşılaştırmaları ve 2017de piyasayı nasıl “zirveye çıkardıkları”. O zamanlar insanlar bunun BTC için yükseliş anlamına geleceğini düşünüyorlardı şu anda ise tam tersini yani düşüşün olduğunu düşünüyorlar. Farkı gördünüz mü?

Tüccar Michaël van de Poppe Ethereum fiyatının 1.650 dolara dokunarak Fibonacci uzantısında bir sonraki alana ulaştığını belirtti. Van de Poppe tıpkı analist “Morra” gibi 2017de CMEde vadeli işlemler piyasaya sürüldüğünde BTCnin fiyatındaki düşüşten bahsetti.

O sırada boğa döngüsü zirvede idi ve bir düşüşe daha duyarlıydı. Bu nedenle o zamanki BTC  ile şu anki ETH arasında bir fark vardır. Ancak van de Poppe kısa vadede ETH fiyatının düşeceğine inanıyor.

24 saatlik grafikte van de Poppe 1.350 ila 1.400 dolar arasında destek kurdu. ETH fiyatı bu aralıkta kalırsa aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi yükseliş trendine devam etmesi muhtemeldir.

Farkı Bir Bakış Açısı

Bu arada Arrington XRP Capital kurumsal ortağı Ninos Mansor ETH için düşüş senaryosu olmayacağını düşünüyor. Mansor diğer analistlerin aksine CMEde ETH vadeli işlemlerinin başlatılmasını çok olumlu bir gelişme olarak görüyor.

DeFinin benimsenmesi ve Ethereum 2.0 depozito sözleşmesinde stake edilen ETH miktarındaki artışla bağlantılı olarak Mansor kripto para biriminin CME ile ilgili vadeli sözleşmelerinin daha fazla kurumsal benimsemenin yolunu açacağını belirtti.

ETH sözleşmesi prim fiyatının arbitrajı haline gelerek spot piyasadaki fiyat için bir “kara delik” yaratacaktır. Paralel olarak EIP-1559un ana ağda uygulanması bekleniyor

Mansorun belirttiği gibi her iki faktör de kripto para biriminin arzında bir krize ve uzun vadede daha yüksek fiyatlara yol açacaktır:

ETH-BTCnin 0038in üzerinde ve dolar paritesinin yalnızca ATHnin hemen üzerinde olmasıyla piyasa ivmesi nihayetinde bu hikayeleri yüzeye çıkarabilir. Önce fiyat ve yakında arz yönlü bir krizin anlatısı bunu takip edebilir

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku