Ethereum (ETH) 3.000 Dolar Hedefine Ne Zaman Ulaşacak? Uzmanlar Yanıtladı!

0 65

 Ethereum tüm zamanlar fiyat rekorunu tazelemeye devam ediyor. Bitcoin’in (BTC) en büyük rakibi, an itibariyle saatlerinde 2.7771 dolar seviyesine ulaşarak rekor kırdı. Son zamanlarda yukarı yönde bir grafik sergileyen ETH için uzmanlar oldukça iyimser. Coingape analistlerinden John Isige, lider altcoin’in 3 bin dolar hedefine oldukça yaklaştığını belirtti.

Yakın bir fiyat aralığında dalgalı hareket eden ETH, yeni bir fiyat rekoru için konsolide oluyor olabilir. Uzmanlar lider altcoin ile ilgili teknik analizlerini paylaştı.

Ethereum 3 Bin Dolara Yaklaşıyor

Usta kripto para analisti John Isige, gün içerisinde kaleme aldığı Ethereum analizini paylaştı. Isige, Ethereum’un 3 bin dolar seviyesinin üzerinde rekor seviyelere ulaşma yolculuğunda oldukça tutarlı olduğunu belirtti. Bunun yanında 2.7771 dolar rekorunun bu büyük hedef için oldukça önemli bir güç sağladığını söyledi. 3 bin dolar hedefi için ETH’nin önündeki en güçlü direncin 2.800 dolar seviyesi olduğunu vurgulayan deneyimli analist, bu direnci aşması durumunda lider altcoin’in önemli bir ivme kazanacağını belirtti:

“Ethereum fiyatı 3 bin dolar hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. Ancak 2.800 dolar bandında zorlu engellerle karşılaşabilir. 2.800 dolar direnci yükseliş ivmesini yavaşlatıyor. Bu seviyenin aşılması lider altcoin’i rahatlatacaktır. 2.700 dolar destek seviyesi devam eden yükseliş trendi için oldukça önemli. Bu nedenle bu direnç seviyesi kaybedilmemeli. 2.700 dolar desteğini kaybetmek ETH’nin 2.500 dolara düşüşüne neden olabilir. Bu arada, MACD pozitif bölgede. Bu teknik oluşum kısa vadede değişmezse, Ethereum 2.800 doları geçerek 3 bin dolara doğru yükseliş için ivme kazanacak. “

3 Bin Dolar İçin Bu Gerekli 

Tanınmış kripto para analistlerinden Bob Mason güncel Ethereum teknik analizini paylaştı. Bir süredir yükseliş trendinde bulunan lider altcoin için 2.688 dolar desteğinin önemli olduğunu söyleyen Mason, bu seviyenin korunması durumunda 3 bin dolar seviyelerinin test edilebileceğini belirtti. Deneyimli analist bu seviyenin korunamaması durumunda ise yükseliş trendinin kırılabileceğini belirtti:

“Ethereum gün içerisinde 2.826 dolardaki güçlü direnç seviyesine doğru bir yükselişi desteklemek için 2.688 dolardaki destek noktasından kaçınmalıdır. Bununla birlikte, Ethereum’un 2.760 dolar seviyelerinin üzerine çıkarak yeni rekorlar kırması için daha geniş bir pazardan destek alınması gerekli. Bir kırılma durumunda ETH, 3 bin dolar seviyelerini test edebilir. 2.688 dolar seviyesindeki desteğin savunulamaması durumunda yeni destek seviyesi 2.614 dolar olacaktır.”

Avrupa’dan Olumlu Haber

Dün lider altcoin ile ilgili önemli bir haber de Avrupa’dan gelmişti. Bloomberg’in paylaştığı haberde Avrupa Yatırım Bankası’nın Ethereum ağında tahvil satışı yapacağı belirtildi. Habere göre bankanın 100 milyon euro (yaklaşık 121 milyon dolar) değerindeki dijital tahvili, Ethereum ağında satılacak. Bu haber Ethereum fiyatını olumlu yönde etkilemiş ve lider altcoin kısa sürede tüm zamanlar fiyat rekorunu kırmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku