Ethereum (ETH) 10.000 Dolar’a Ulaşacak! Ünlü Analist 10 Kritik Sinyali Açıkladı!

2 144

Bitcoin (BTC) dominance yüzde 50’nin altına düşerken, altcoin’ler yatırımcıların ilgisini çekmiş durumda. Nisan ayında meydana gelen sert düzeltme ve yatay yöndeki fiyat hareketi Bitcoin yatırımcısını endişeye düşürdü. Geçen haftadan bu yana yükseliş içinde olan lider altcoin Ethereum (ETH) şu anda 2.900 dolar’lık yeni kilometre taşına yaklaşıyor. An nitibariyle, Ethereum 331 milyar dolar’lık piyasa değeri ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.838 dolar’dan işlem görüyor.

Ethereum’daki son fiyat rallisi, Nisan ayının ortasından bu yana spot işlem hacimlerindeki artış sonucu gerçekleşti. Analizi platformu Skew’in verileri bu şekilde:

Kripto para sektöründeki birçok analist, ETH fiyat rallisi konusunda oldukça iyimser ve rallinin uzun bir süre devam edeceğini iddia ediyorlar. Piyasanın önde gelen stratejistlerinin çoğu, Ethereum  fiyatının bu yılın sonuna kadar 10 bin dolar ve üzerinde bir fiyata sahip olacağına inanıyor. Bu doğrultuda piyasa analisti ‘Spencer Noon’, Ethereum’un 2021’in sonunda 10 bin dolar’a ulaşma potansiyeline sahip olmasının ilk on nedenini şu şekilde sıraladı:

-Ethereum blockchain’i, yaklaşık 18 milyar dolar ödenen ortalama günlük ücret ile akranlarını gölgede bıraktığı için şu anda ETH blockchain alanı için büyük bir talep var.

-Ethereum blockchain ağı her gün, Bitcoin blockchain ağının iki katı olan 30.5 milyar dolar değerinde işlem yürütüyor.

-Ethereum için günlük aktif adres sayıları sürekli yükselişte ve son zamanlarda 625 bin’in üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

-Ethereum, bu yıl DeFi aktivitesinin patlayıcı büyümesiyle yavaş yavaş kurumsal düzeyde bir teknoloji olarak ortaya çıkıyor.

-DeFi’de kilitli olan toplam değer 65 milyar dolar, DeFi projelerinin çoğu Ethereum’da.

-Aylık Ethereum tabanlı DEX hacmi, geçen yıl 60 milyar dolar’ı geçerek 60 kat arttı.

-Güçlü ETH likiditesi nedeniyle, Bitcoin dahil sentetik kripto para birimleri Ethereum blockchain’inde temsil edilmektedir. Ethereum blockchain’de sentetik Bitcoin arzı 200 bin dolar’ı aştı.

-Ethereum’daki NFT satışları hızla arttı ve son zamanlarda 600 milyon dolar’ı aştı.

-Ethereum tabanlı Polygon ağı şu anda günlük işlemlerde 1 milyon dolar işliyor. Ayrıca Polygon, Aave gibi en büyük DeFi projelerinden bazılarını da bünyesine dahil etti.

-Ethereum blockchain ağı şu anda 50 milyar dolar’dan fazla olağanüstü stablecoin arzına sahip.

-Ethereum blockchain’in tamamı, kullanıcıları için artan ETH gas ücretleri sorununu önemli ölçüde azaltacak bir EIP-1559 güncellemesini bekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku