Ethereum DeFi haziranda rekor kırdı, ancak ne pahasına?

0 0

2020’nin ikinci çeyreği başta Ethereum (ETH) tarafından yönetilen tüm ekosistemlerdeki merkezi olmayan uygulamalar için muazzam bir büyümeye şahit oldu.

Merkezi olmayan borsalar yükselişin ön saflarında yer aldı.

Curve verimi en üst düzeye çıkarmak için kullanıcıların farklı istikrarlı paralar (stable coin) arasında geçiş yapmasına yardımcı olduğundan verim çiftçiliğinden en çok faydalananlardan oldu. Curve yalnızca farklı türdeki dijital paralar arasında swapları destekleyen otomatik bir para piyasası.

Curve mevduatları Haziran ayında neredeyse üç kat artarken günlük hacim önceki ortalamanın 30 katından fazla yükselerek 60 milyon dolara ulaştı.

COMP çılgınlığından yararlanan bir başkası ise Haziran’da aylık hacmi iki katına çıkan Uniswap oldu.

OYUN FAALİYETLERİ AZALDI

DappRadar’ın ikinci çeyrek raporuna göre DeFinin baskınlığı dolaylı olarak oyun faaliyetlerinin azalmasına yol açtı. İkinci çeyrekte DeFi platformlarında 8 milyar dolardan fazla işlem yapıldı.

Ücretler her işlemin önemli bir bölümünü temsil ettiği için Ethereum’un canlı oyun merkezi olmayan uygulama (DApp) ekosistemi zarar gördü. DappRadar ikinci çeyrekte önceki çeyreğe göre oyunla ilgili aktivitede yüzde 79luk bir düşüş olduğunu bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku