Bitcoin için ufukta büyük bir hareket var mı?

0 2

Bitcoin’de büyük patlama için anahtar fiyat seviyesi hangisi? Bitcoinin (BTC) fiyatı yarılanmadan bu yana 8.600 dolar ile 10.500 dolar arasında değişiyor. İki aylık hareket sırasında piyasa ısınmaya başladı ve altcoinler de sahneye çıktı.

Yatırım uzmanları ve yatırımcılar sürekli olarak BTC fiyatının boğa mı ayı mı piyasasında olduğunu tartışıyor.

BİTCOİN 8600 DOLARLIK KRİTİK DESTEK SEVİYENİN ÜZERİNDE TUTUNMALI

Bitcoin Mart felaketinden bu yana önemli bir yükseliş trendinde. Bir yükseliş trendi yükseğin yükseği ve düşüğün düşüğü seviyelere göre sınıflandırıldığından son en düşük seviye 8.550-8.750 dolar seviyesinde yer alıyor.

Bu önemli bir alan çünkü yatırım uzmanları bu pivotları zarar azalt seviyeleri olarak kullanıyor. Ancak Bitcoinin fiyatı yavaşça geri çekildiğinden ve konsolide olduğundan odaklanacağımız şey “hacim” olmalı.

Konsolidasyon süresi boyunca hacim giderek azaldı. Bu hareket halinde olmadığımızın bir göstergesidir bu da yeni bir eğilim anlamına gelir. Bu hareket 10.500 doların üzerinde ağır bir kırılma veya 8.500 doların altında bir ağır kırılma ile teyit edilecektir.

On sekiz ay önce konsolidasyon döneminde 3.500-4.000 dolar civarında da benzer bir örnek görülmüştü.

UFUKTA BÜYÜK BİR HAREKET VAR MI?

2019un ilk çeyreğinde Bitcoinin fiyatı dar bir aralığa taşındı. Bu önemli çünkü genellikle uzun dönemlerde neler olduğu mevcut evrenin nasıl sınıflandırıldığını gösterir.

2019da hacim zamanla azaldı. Hacmin gerçek zirvesi kopma ile geldi. Bu alım limitlerine ve zarar kes seviyelerine ulaşıldığı anlamına geliyordu.

Bu zincir reaksiyonu aniden 1.000 dolarlık bir mumu tetikledi. Fiyat aylardır dar bir aralıkta durursa kopma da genellikle önemli ve büyük oluyor. Belirli bir birikim döneminde bir şey ne kadar uzun süre değişmezse kırıldığında hareket o kadar büyük oluyor.

BİTCOİN İÇİN DAHA KÜÇÜK ZAMAN ARALIKLARINDA ÖNEMLİ SEVİYELER

Daha küçük zaman aralıklarındaki önemli seviyeler esas olarak 8800-9000 dolar ve 9300 dolarlık direnç olarak söylenebilir. 9.300 dolar seviyesindeki bir yukarı yönlü hareket trendin yukarı doğru devam edeceğine işaret edeceğinden ikincisi daha önemlidir. 

TOPLAM PİYASA DEĞERİ 100 GÜNLÜK VE 200 GÜNLÜK HAREKETLİ ORTALAMANIN ÜZERİNDE TUTUNUYOR

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku