Blockchain seyahat platformu rezervasyonlarının yüzde 90 ını kaybetti

0 0

Dünya çapında hükümetler COVID-19un yayılmasını önlemek için ekonomileri kapatınca küresel seyahat endüstrisi durma noktasına geldi.

Binance destekli seyahat rezervasyon platformundaki rezervasyon hacimleri koronavirüs pandemisi sırasında yüzde 90 düştü.

6 Temmuzdaki Unitize sanal blok zinciri konferansında Binance destekli çevrimiçi kripto seyahat acentesi Travalanın kurucu ortağı ve CEOsu Juan Otero platformun rezervasyon hacimlerinde ciddi bir düşüş yaşadığını söyledi.

Otero Şubat ayına kadar Travalanın rezervasyon hacimlerinde istikrarlı bir artış olduğunu ancak koronavirüs pandemisinden kaynaklanan krizde birkaç hafta içinde rezervasyonların yüzde 80 ile 90 arasında düştüğünü belirtti.

Toparlanma ne zaman?

Otero bununla birlikte Mayıs ayında Travalanın rezervasyonlarının aylık bazda yüzde 200 büyüdüğünü bildirdi.

Otero Eylül veya Ekim aylarında uluslararası rezervasyonlarda bir toparlanma beklediklerini söyledi.

SEYAHAT ENDÜSTRİSİNDE KRİPTO PARALARIN YAYGINLAŞMASI

Travala yakın zamanda 700 binden fazla otelde 30dan fazla kripto para birimiyle ödeme yapılmasına olanak tanıyan seyahat rezervasyon platformu Expedia ile ortaklığını açıkladı. Travala Booking.com ile de işbirliği yapıyor.

Otero platformun şu anda kullanıcılar 230 ülkede iki milyondan fazla mülkte rezervasyon yapma imkanı sağladığını söyledi.

Travala seyahat hizmetlerini daha da genişletmek için bir kripto uçuş rezervasyon hizmeti olan TravelByBit ile de bir anlaşma imzaladı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku