Ethereum da 380 dolarlık destek çalışacak mı?

0 0

ETH / USD şu anda 400 Dolar direnç seviyesine doğru çekiliyor.


                                                                              ETH/USD Günlük grafik

ETH / USD günde % 1.38lik bir kayıptan sonra 381.41 Dolar seviyesinde dalgalanıyor. Bununla birlikte piyasa mevcut durumda kırmızı olup çoğu kripto sistemi aşağı doğru baskıya yenik düştü. Örneğin Bitcoin 11.600 Doların üzerinde kalamadığı için 11.445 Dolarlık bir desteğe yaklaşıyor. ETHnin ise 358 Dolar ve 490 Dolar direncine yaklaşma gücünü toplamadan önce 385 Dolara doğru bir geri çekilme olasılığı bulunuyor.

ETH satıcılar tarafında hareketli ortalamaların altına çekilirse bir sonraki destek seviyeleri 350 Dolar civarında olacak. Bu seviyeyi kanalın alt sınırına doğru önemli bir destek takip ederse bir dezavantaj ile karşılaşma ihtimali bulunuyor. Bu nedenle 350 Doların kırılması durumunda 335 Dolar 315 Dolar ve 295 Dolar seviyelerinde daha fazla destek bulması söz konusudur.

Ayrıca RSI (14) 60 seviyesinin altında hareket ediyor ve düşmeye devam etmesi sonucunda artan düşüş baskısı ETH/USD paritesini kanalın alt sınırına doğru yönlendirecek. İzlenecek direnç seviyeleri 335 Dolar 315 Dolar ve 295 Dolar şeklindedir.

Ethereumu Bitcoin ile kıyaslamak gerekirse ETH düşüş eğiliminde hareket ediyor. Coin 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamaların üzerinde işlem yaptığından satıcıların alıcıların 0.032 BTC destek seviyesine ulaşmasına neden olabilecek ek bir tehdit oluşturması muhtemeldir. Bununla birlikte kanalın hareketli ortalamalarının altında nihai bir kırılma Ethereumun çökmesini beraberinde getirecek gibi görünüyor.


                                                                          ETH/BTC Günlük grafik

Bununla birlikte düşüş trendinin devam etmesi ile 0.032 BTCdeki ana desteğe çarpmadan önce 0.030 BTCye ve altına düşmesi mümkündür. Alıcıların bir iyileşme olursa 0.036 BTC ve üzeri potansiyel dirence ulaşmak için piyasayı hareketli ortalamaların üzerine itmesi muhtemeldir. RSI (14) satıcıların kontrol altında olduğunu gösteren aşağı yönde işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku