Balinaların bu eğilimi, perakende yatırımcıların BTC yi yüksek bir seviyeye çıkaracağını gösteriyor

0 0

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto piyasası bu sürece kadar sessiz kaldı. BTC 11.000 Dolar bölgesinin ortasında değişkenlik gösterirken altcoinler benzer konsolidasyon aşamalarını gördü.

Bitcoin fiyatının mevcut seviyelerine yükselmesine yardımcı olan Squarein bilançolarını bir rezerv varlık olarak tutmak için 50 milyon Dolarlık BTC satın alması oldu.

Bu haber ile momentum kaybeden Bitcoin 11.700 Dolar seviyelerine yükseldi.

Balina aktivitesine bakarken görülen bir eğilim perakende yatırımcıların pazara girmek üzere olduğunu gösteriyor gibi görünüyor.

Bitcoin istikrarlı bir yükselişe geçti

Bitcoin haber yazımı sırasında 11.420 Doların biraz üzerinde işlem görüyor. Bu son birkaç gün boyunca işlem gördüğü seviyedir.

Boğalar ve ayılar BTCnin bu hafta başlarında 11.700 Doların en yüksek seviyelerini gördükten sonra büyük ölçüde bir çıkmaza girdi.

Boğalar BTCnin orta vadeli eğiliminin kontrolünü ele geçirdiği için yakın vadede daha fazla bir yükselişten söz etmek mümkün görünüyor ancak 11.600 Dolar seviyesinde bazı ağır dirençlerle karşı karşıya bulunuyor.

Balinaların arasındaki bu eğilim ile perakende yatırımcılar piyasaya akın ediyor

Bitcoin balina aktivitesine bakarken görülen bir eğilim perakende yatırımcıların hızla pazara girdiğini gösteriyor.

Unfolded Bitcoin balinalarının sayısındaki düşüşün perakende yatırımcıların piyasaya hızlı bir giriş yaptığına işaret ettiğini söyledi.

Aşağıdaki grafiği göstererek ”Tarihsel olarak BTC balinalarının sayısındaki düşüşün başlangıcı ile genellikle perakende yatırımcılardan gelen ilginin artması ve bir pazar zirvesine çıkmanın başlangıcı anlamına geliyor” diye açıkladı.


 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku