Şirketlerin yaratabileceği Bitcoin kıtlığı yatırımcıyı olumsuz etkiler mi?

0 4

PayPal gibi büyük şirketler devasa miktarlarda Bitcoin satın alıyor. Şirketler varlığı büyük miktarlarda satın almaya devam ettikçe Bitcoinin fiyatı tavan yapıyor.

Pantera Capitale göre Bitcoin kıtlığı olabilir

Ancak uzmanlar: Endişelenmeyin varlık kolayca erişilebilir olmaya devam edecek diyorlar.

Blockchain yatırım fonu Pantera Capital tarafından dün yayınlanan bir gönderiye göre ABDdeki kaotik bir siyasi durum Federal Rezervin daha fazla para basmasına ve diğer varlıkların fiyatını artırmasına neden oluyor.

Bu varlıklardan biri Bitcoin ve fiyatı tavan yapıyor ve tabiki de bu çok sayıda kripto para birimi satın alan teknoloji şirketleri sayesinde.

Gönderide “PayPal ve Cash App yeni çıkarılan tüm bitcoinlerin % 100ünden fazlasını satın alıyor” dedi.

“Diğer daha büyük finans kuruluşları önderlik ettiklerinde arz kıtlığı daha da dengesiz hale gelecektir. Arz ve talebin dengelenmesinin tek yolu daha yüksek bir fiyattır. “

Büyük teknoloji şirketlerinin Bitcoini bu kadar çok satın almasıyla fiyat sadece yükselecek ancak bu kripto para birimini kripto para birimine bağlayacak milyonlarca doları olmayan sıradan insanlar için daha az erişilebilir hale getirecek mi?

Pantera Capitale göre Bitcoin kıtlığı bir olasılık. Uzmanlar endişelenecek bir şey olmadığını söylediler.

Crypto Nerds akademisinin kurucu ortağı ve Quantum Economicsin analisti Pedro Febrero “uzun vadede daha az kişinin hükmedeceği” Bitcoin sayısının “finansın demokratikleşmesi için bir sorun” olabileceğini söyledi.

Bitcoin arzının sınırlı olduğunu ve sonunda büyük şirketlerin onu satması gerekeceğini ekledi. “Son olarak tüm Bitcoinin basitçe” ele geçirilmediğini “unutmamalıyız” dedi.

Blockchain analiz firması Chainalysisin geçen hafta yaptığı araştırma satın alınabilecek Bitcoin miktarının onu elinde bulunduranların satmak veya ticaret yapmak isteyip istemediğine bağlı olduğunu gösterdi.

Üretilen tüm 148 milyon Bitcoinin yaklaşık % 77si likit olmayan cüzdanlarda bulunuyor. (çok fazla Bitcoin göndermeyen daha çok elinde tutan cüzdanlar). Bu büyük alıcıların temelde varlığı ele geçirdiğini ve değer artışını izlediğini gösterir.

Ve bu mutlaka kötü bir şey değil

 Quantum Economicste finans analisti olan Shawn Dexter şunları söyledi: “Büyük teknoloji kurumların Bitcoinin büyük bir kısmına sahip olması ve onu elinde bulundurmaları yalnızca ağın temeldeki güvenliğini artırmaya ve değer teklifinin depolanmasını ilerletmeye hizmet edecek.”

 İşler olduğu gibi devam ederse Bitcoinin fiyatı yükselmeye devam edecek.

Ancak paranın kaybolması konusunda endişelenmenize gerek yok: PayPal gibi şirketler parayı satın alırken kriptoyu satın almak artık her zamankinden daha kolay.

 “Üç yüz milyon kişi Bitcoin Ethereum ve diğer kripto para birimlerine anında erişim sağladı.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku