‘Bitcoin 430 bin dolar olabilir’ dedi, tarih bile verdi…

0 2

Geçmiş performansı değerlendiren popüler bir kripto para birimi savunucusu Bitcoinin 2021in sonlarına kadar 430 bin dolara yükselebileceğini tahmin ettiğini söyledi.

Popüler kripto para birimi analisti Bitcoin 2016-2017 boğa koşusunu aynı yüzde artışı ile tekrarlarsa 2021de 430 bin dolara ulaşacağını gösteren ütopik bir tahmin yaptı.

430 bin dolar ihtimali var mı?

BTC’nin oynaklığı bazı tarihsel fiyat artışları ve düşüşleri yatırımcılar arasında iyi biliniyor. Popüler kripto para birimi analisti CryptoBulla göre Bitcoin performansını geçmiş boğa koşusu üzerinde tekrarlarsa 430 bin dolar olabilir.

Analist görüşlerini önceki çok yıllı döngülere dayandırdı. BTC aşağı yönlü bir piyasaya girmeden önce 2013ün sonunda 1000 doların üzerinde bir zirveye ulaştı. Sonunda 2016 yılının ortalarında uzun direnişin üstesinden gelmeyi başardı ve bunu yaparken nispeten kısa tarihinde en etkileyici boğa koşularından birini başlattı.

Sonraki bir buçuk yıl içinde Bitcoin Aralık 2017de 420 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara yükseldi. Bu da yaklaşık olarak yüzde 4 bin 600’lük bir artış anlamına geliyor.

2017/2018 parabolik fiyat artışından sonra BTC yaklaşık iki buçuk yıl boyunca tekrar negatif bir seyre girdi. CryptoBull birkaç hafta önce Bitcoin’in 9 bin 400 dolara ulaştıktan sonra direnişten ayrıldığına dikkat çekti. Bu nedenle iki senaryo şimdiye kadar aynı göründüğünden yüzde 4 bin 600lük benzer bir artış varlığı 430 bin dolarlık rekor bir seviyeye taşıyacaktır.

Abartı mı yoksa tamamen mantıklı mı?

CryptoBull’un grafiğine göre BTC 2021in sonlarında 430 bin dolara ulaşabilir. Belki de Bitcoin düşük beş haneli fiyat aralığına girdiği için bu şimdiye kadar biraz zorlanıyor. Buna ek olarak o zamana kadar çıkarılan 185 milyondan fazla Bitcoin ile bu varlığın toplam piyasa değerinin 7 trilyon 955 milyar dolara yükselmesini sağlayacaktır. Bu Bitcoini mevcut altının 10 trilyon doların üzerindeki piyasa değerine çok yakın kılacak.

Böyle bir sonuç şüpheli görünse de en azından söylemek gerekirse diğer bazı işaretler ilk kripto para biriminin gerçekten bir boğa koşusuna girdiğini ve bu da onu altı haneli fiyat bölgesine götürebileceğini gösteriyor. Tanınmış bir kripto para birimi YouTuber yakın zamanda Bitcoinin önümüzdeki birkaç yıl içinde değer kazanmasının birkaç nedenini açıkladı.

İlginç bir şekilde BTC’nin aylık döngülerini ünlü stok akış modelini yatırımcılar arasındaki HODLing zihniyetini ve Puell Çoklu metriğini ekledi. Sonuçta tahmini konusunda daha mütevazıydı ancak Bitcoinin 2022nin sonlarına doğru 100 bin dolara ulaşabileceğini iddia etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku