Ethereum, Bitcoin’e karşı kritik desteğine ulaştı

0 0

Ethereum bugün kısa bir düşüşün ardından 380 dolarlık kilit destek seviyesinin tekrar üzerinde kalma çabasında.

BTC ve ETH geçmişte yüksek oranda ilişkilendirilmiş olsa da artık birbirlerinden tamamen bağımsız olarak işlem görüyorlar.

Bu korelasyon yalnızca BTC Ethereum üzerinde büyük bir baskı oluşturan zayıflık belirtileri gösterdiğinde geri dönüyor.

ETH tarafından son zamanlarda görülen zayıflık kripto para biriminin Bitcoin alım satım paritesine bakıldığında net bir şekilde görülüyor.

Bir analist ETH / BTCnin artık bir süredir izlediği temel destek seviyesine ulaştığını belirtiyor. Bu seviyenin güçlü bir savunması uzun vadeli bir dip olduğunu doğrulayabilir ve önümüzdeki günlerde güçlü bir toparlanmanın katalize edilmesine yardımcı olabilir.

Bu haftanın başlarında Bitcoin 480 dolarlık sert bir düşüşle karşı karşıya kaldı ve bu durum fiyatının bazı büyük kısa vadeli zayıflıkları görmesine neden oldu.

Bu satışlardan önce Ethereum 400 doların altındaki bölgede yatay seyirdeydi. Sonraki BTCnin 12 bin 800 dolara düşmesi ETHnin 370 dolarlık en düşük seviyelere inmesine neden oldu.

ETN şu anda 380 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalmaya çalışıyor. Ancak birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan 420 doların oldukça altında kalırken Bitcoin 2020nin yeni zirvelerine sadece bir taş atımı uzaklıkta.

Sermayenin karşılaştırmalı kripto para biriminden çıkıp altcoinlere dönüşünün ne zaman olacağı veya dönüp dönmeyeceği belli değil.

ETH kritik destek seviyesine ulaşıyor

Bir trader son tweette Ethereumun ETHBTCde epeydir izlediği önemli bir destek seviyesi olarak tanımladığı seviyeye ulaştığını açıkladı.

Şu anda düşüşünü hafiflettiğini ve yarın aylık mum kapandığında yeniden değerlendireceğini söyledi.

“Uzun süredir ETHde kısa önyargılıyım şimdi aylık kapanışta zayıflık bekliyorum. Bu büyük ölçüde sonuç verdi. Artık ETHBTC grafiğinde destekleri bulduğumuza göre aylık grafik gerçekten kapandıktan sonra hafifleyeceğim ve yeniden değerlendireceğim.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku