‘Hash rate’teki düşüşle ilgilenmiyorlar

0 0

Bitcoin (BTC) hash rate’i son haftalarda keskin bir düşüş yaşamış olsa da Blockchain.comdaki araştırma başkanı Garrick Hileman endişeli değil.

Blockchain.com 2011 yılında Coinbasein üyelerine karşı çıkarak kuruldu. Bitcoin analizinin ilk sağlayıcılarından biriydi ve sonunda hizmetlerini gözetim dışı bir cüzdan takas ve kripto ödünç verme platformunu içerecek şekilde genişletti. Şirket ayrıca “hash rate” terimini “Bitcoin ağının saniyede gerçekleştirdiği terahash sayısını tahmin eden” bir ölçüm olarak da kullandı.

Bitcoin hash rate’i oldukça değişken olma eğiliminde. Bitcoinin en son blok yarılanmasının ardından tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirlemeden önce 25 Martta yılın en düşük noktası olan 76 milyon TH / sye düştü. Bu son trend nihayetinde 25 Eylülde 161 milyon TH / slik bir hash oranıyla sonuçlandı.

Ancak bir ay sonra 27 Ekimde hash rate 95 milyon TH / sye düşerek bu eğilim kendini tersine çevirdi.

Cointelegraph’a konuşan ​​Hileman düşüşü mutlaka endişe nedeni olarak görmediğini açıkladı:

“Hash rate Mayıs ayında takip ettiğinden ve yarıya indiğinden oldukça yüksek. Yani benim için önemli bir endişe olarak görülmüyor. İlginç bir veri noktası. Ancak yüzde düşüşleri açısından kabaca benzer görünen yarılanmadan bu yana başka düşüşler de gördük. Yani bu sadece gürültü veya o kadar önemli olmayan bir şey olabilir ancak kesinlikle izlenecek bir şey.”

Hash rate son birkaç günde 107 milyon TH / sye biraz yükseldi. 2020ye 111 milyon Th / s ile girerek yıl içinde hala düşüşte. Tarihsel olarak fiyat ve hash oranı güçlü bir korelasyon sergilemesine rağmen hash oranındaki son düşüş fiyatı etkilemiş gibi görünmüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku