Ethereum Bitcoin’e karşı güçleniyor

Ethereum Bitcoin’e karşı güçleniyor
  • 16 Ekim 2019

Kripto para piyasasında Ethereum’un genellikle Bitcoin ile birlikte hareket ettiği ifade edilir. Yılın başından bu yana Bitcoin’e karşı önemli kayıplar yaşayan Ethereum’da bir toparlanış havası seziliyor. 

Yukarıdaki grafikte, ETH / BTC çiftinin bir yıldan beri süren derin bir düşüş eğiliminde olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte, fiyat pozitif bir dinamizm göstererek, tarihsel bir düşük olan 0.0155-0.0160 BTC bölgesindeki desteğinden uzaklaştı. 

Şu anda, fiyat, 157 hareketli ortalamanın yanında, azalan kanalın orta hattına doğru işlem görmekte. BTC'ye giden düşüş eğilimi, yatırımcı varlıklarının çeşitlendirilmesi olasılığını ve ETH / BTC çiftinin potansiyel büyümesini göstermekte. 

Önemli bir direnç seviyesi, bir kırılma bölgesi 0.0308-0.0309 BTC’lik bölgeye bir dönüş sinyali ve yeni bir yükselişin başlangıcını işaret edebilen 0.025-0.026 BTC bölgesinde olacak

Korku ve Açgözlülük Endeksi

Şu anda, Kripto Piyasası Duygusu, genel piyasa durumu ve son fiyat hareketleri ile doğru şekilde ilişkili olan bir “Korku-30” sayacını gösteriyor. Yatırımcılar endişeli, bu da değerinin altında bir alım yapmanın işareti olduğu anlamına geliyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.