Ethereum 2.0 Madencilerin Tüm Karşı Çıkmalarına Rağmen Hızla Geliyor!

0 97

Ethereum geliştiricileri, Proof-of-Stake (PoS) geçişi için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Ethereum geliştiricileri arasında bulunan Mikhail Kalinin, ETH2 için gerekli olan birleştirme zincirinin özelliklerini yayınladı.

Ethereum ağı mevcut Proof of Work (PoW) algoritmasından madencilerin tüm itirazlarına rağmen, Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçiş yapacak.

11 Mart’ta Mikhalin Kalinin tarafından yayınlanan raporda, ETH2 ile mevcut blockchain’in birleşmesi için, PoS’dan PoW’a mutabakat yükseltmesinin temel değişiklikleri yer alıyor. Yayınlanan bu rapor, Ethereum madencileri ve geliştiriceleri arasındaki gerilimi de artırmaya devam etti. Ethereum geliştiricileri, Ethereum’un mevcut işlem ücretlerinin sürekli yüksek olması ve ağın sürekli olarak tıkanmasından dolayı bir an önce güncellemenin gelmesini isterken, madenciler ise PoS algoritmasına geçiş ile birlikte önemli bir gelir kaybına uğrayacaklar.

Geçtiğimiz hafta Ethereum geliştiricileri yaptıkları açıklama ile Temmuz ayında EIP-1559 güncellemesinin uygulanacağı ve Ethereum’un mevcut ücret piyasasını sabit bir fiyat ve ETH yakma mekanizmasıyla değiştirileceğini belirttiler.

Güncellemenin Ethereum’un artan ücretlerini disipline etmesi beklenirken, 1559 ile birlikte madenci gelirlerinin yüzde 50 oranında azalması bekleniyor. Bu nedenle madenciler, 1 Nisan’da bir güç gösterisi yapacaklarını belirttiler. Ancak Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, eğer madenciler yüzde 51 saldırısı ile bizi tehdit ederlere hiç vakit kaybetmeden PoS algoritmasına geçiş yaparız dedi.

Buterin ayrıca, ikinci katman ölçeklendirme çözümlerinin önümüzdeki aylarda piyasaya sürüleceğini belirtti. Katman ölçeklendirme ile işlem hacminde 100 katlık bir artışın olacağını söyleyen Buterin, bu sayede ağın daha da rahatlayacağını iddia ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku