Dev Kripto Para Borsası Binance, Danışman Olarak Eski ABD Senatörünü İşe Aldı

0 50

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, önde gelen eski ABD’li politikacı Max Baucus’u politika ve hükümet ilişkileri danışmanı olarak işe aldı.

Yedi yıllık Senato Finans Komitesi Başkanlığı ve ardından 2014-2017 yılları arasında ABD’nin Çin Büyükelçisi olarak otuz yıldan fazla Montana Senatörü olarak görev yapan 79 yaşındaki Demokrat Baucus, kripto para borsasına rehberlik edecek. Binance’ten yapılan bir açıklamaya göre, Baucus, dünyanın en önemli mali yetki alanlarını ve kurumlarını kapsayan rehberlik ve politika tavsiyelerini paylaşacak. Ayrıca, endüstriyi etkileyen en iyi uygulama ve politikalar konusunda ABD’li yetkililerle irtibat halinde olacak.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Binance, en deneyimli uzmanlardan bazılarının rehberliğinde, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerle yakın ilişkilere kurarak çalışmaya kararlıdır. Senatör Baucus’un ileride Binance, kripto para endüstrisi ve dünyanın dört bir yanındaki farklı hükümet organları için önemli bir rol üstleneceğine inanıyoruz.” dedi.

Baucus’un Binance’da yer bulması, hem kripto para birimlerine ilginin arttığı hem de regülatörlerün incelemelerinin arttığı bir döneme denk geldi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in değeri geçtiğimiz yıldan bu yana yedi kattan fazla yükseldi, yatırımları hızlandırmaya yardımcı oldu ve aynı zamanda hükümet yetkililerinin dikkatini piyasaya çekti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku