Ethereum 2.0, ETH ve altcoinler üzerinde nasıl bir etki yaratacak?

Abone Ol
Ethereum 2.0, ETH ve altcoinler üzerinde nasıl bir etki yaratacak?
Serkan Aydın
 • 09 Kasım 2020
 • Yazar:

   Binance, Bitcoin hakimiyetini tanıyor ancak Ethereum 2.0 dağıtımından sonra altcoin piyasası için katalizörleri öngörüyor.

  Yatırımcılar, ETH'lerini stake ettikleri için ödüller almaya teşvik edilecek ve bu da arzının azalmasına neden olacak.

  Birden fazla neden piyasa duyarlılığını yüksek tutar. Ana kripto para birimlerinin son gün kayıp yaşamasına rağmen. Bitcoin, geçtiğimiz ay% 40'a yakın kazançlarla bu makale yazılırken 15.000 doların üzerinde kalıyor. Öte yandan, Ethereum, Eth2'nin 0. Aşamasının ilk adımlarını başlattı.

  Binance borsasından gelen en son raporda, her iki kripto para birimi de performansları ve rallilerini 2021'in ötesine uzatma potansiyeli ile tanınıyor. Bitcoin'in performansı, artan benimseme düzeyine ve PayPal'ın BTC, LTC'yi içeren kripto hizmetinin olumlu haberlerine bağlanıyor. ETH, BCH. Bu anlamda Binance, Bitcoin'in piyasadaki hakimiyetinin ana kripto para birimlerinde kayıplara veya yatırımcılar için küçük kazançlara neden olduğunu onaylıyor:

  ETH, XRP, BCH, LTC ve LINK gibi büyük kripto para birimleri Ekim ayında mütevazı kazançlar sağladı, ancak yatırım aktivitesi Bitcoin'e kayarken yeni zirveleri kıramadı. Aylarca, altcoinler, kripto tüccarları için geri dönüşlerin temel itici gücü olmuştur.

  Bu nedenle, altcoinlerin Bitcoin’in rallisinden güç kaybetmesi ve uyumsuzluğunun ortaya çıkması şaşırtıcı değil ... Eylül başındaki düzeltmeden bu yana çoğu DeFi token, kazançlarının % 70-90'ını silerek tam bir geri dönüş gösterdi.

  Rapor, 15.000 $ işaretini geçtikten sonra, BTC'nin onu tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabilecek güçlü yukarı doğru sinyaller gösterdiğini gösteriyor. Buna rağmen, yatırımcılara kısa vadede fiyatta olası bir düzeltmeyi düşünmelerini tavsiye ederken, piyasa değerine göre ilk kripto para birimi 20.000 $ 'a ulaşmak için “nefes alıyor”.

  Tarihsel olarak, Bitcoin önemli bir yukarı hareketten sonra bir konsolidasyon aralığına veya kısa vadeli bir düzeltmeye geçecekti; 10.000 $ ve 12.000 $ 'ın üzerindeki önceki kesintilerde durum böyle görünüyor.

  Ethereum 2.0, altcoinler için katalizör

  Ancak rapor, Ethereum'dan Eth2'ye geçişin altcoin piyasası için önemli bir katalizör olacağını gösteriyor. Altcoin piyasasında toparlanmayı öngören Binance, yatırımcıların paralarını Bitcoin'den çıkarmaya ve yatırımlarını çeşitlendirmeye teşvik edileceğine inanıyor. Rapor şu sonuca varıyor:

  Ağın uyumluluğunu, ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini önemli ölçüde artıracağı için yükseltmenin ETH üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor.

  Ek olarak, yükseltme Ethereum'un fikir birliği mekanizmasını bir Proof-Of-Stake'e kaydıracak ve yatırımcıları stake etme ödülleri için Ether'lerini tutmaya ve kilitlemeye teşvik edecek. Bu, daha sonra ETH token arzını azaltırken, büyük yatırımcılar istikrarlı kazançlar arayışına girdikçe talep güçlenmeye devam edecek ...

  Bu katalizörler göz önüne alındığında, yükseltme ETH'yi yakın zamandaki düşüşünü durdurabilir ve potansiyel olarak altcoin sektörüne daha olumlu bir etki enjekte edebilir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Ethereum 2.0 ile ilgili her şey

  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.