Eski SEC Başkanından Ripple Lehine Açıklamalar

0 2

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davanın 22 Şubat Pazartesi günü görülecek ilk duruşmasına yaklaşıldıkça birçok farklı yerden ses gelmeye başlamış durumda. Son olarak eski New York York Güney Bölge Savcısı ve SEC’nin eski liderlerinden Mary Jo White Forbese konuştu ve Ripple lehine açıklamalarda bulundu.

SECin Ripple konusunda tamamen hatalı olduğunu söyleyen White “Allayıp pullamaya gerek yok. Yasal bakımdan ve gerekçelere göre tamemen hatalılar” dedi. White her ne kadar SECin eski başkanı olsa da şu anda Rippleın avukatlığını üstleniyor. White SECteki görevinden ayrılmadan önce Rippleı dava eden meslektaşı Jay Claytonı eleştirmesiyle gündeme gelmişti.

Davayı keyfi olarak açılmış bir dava olarak nitelendiren White SECin Ethereumu bir menkul kıymet olmadığı yönündeki açıklamalarına da dikkat çekti. White tüm bunlara ek olarak SECin açtığı davanın ardından 15 milyar dolarlık bir piyasa değeri kaybı yaşandığını ve SECin esas olarak korumakla yükümlü olduğu sıradan yatırımcıları zarara uğrattığını da ekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku