Elon Musk: Bitcoin ve Ethereum Fiyatları Yüksek Görünüyor

0 1

Attığı tweetlerle kripto para rallisini körükleyen Tesla ve SpaceX CEOsu Elon Musk altının hem Bitcoin hem de nakitten daha iyi olduğunu söyleyen bir takipçisine yanıt verdi ve kripto paralarla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Dünyanın en zengin ismi kripto para birimlerinin rekor seviyelere ulaştığı ve Bitcoinin 1 trilyon dolarlık piyasa değeri eşiğini geçtiği bir dönemde Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yüksek göründüğünü söyledi.

Hafta başında bir S&P 500 şirketi için Bitcoin tutma olasılığını maceraperest bulduğunu belirten Musk bir takipçisine verdiği yanıtta şunları söyledi: “[…] Para takasın verdiği rahatsızlıktan kaçınmamızı sağlayan verilerdir… Bununla birlikte BTC ve ETH yüksek görünüyor.” dedi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin Cumartesi günü erken saatlerinde Asya oturumunda yeni bir zirveye ulaştı ve dijital para biriminin piyasa değeri 1 trilyon doları geçti. En büyük altcoin Etherin piyasa değeri ve günlük hacmi de rekor seviyeye çıktı. Dijital para birimlerinin güçlü bir savunucusu olan Muskın Tesla’nın bu ay içinde yaptığı 15 milyar dolarlık Bitcoin alımını savunması kripto para birimlerine olan ilgiyi körüklemişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku