Eski Nijerya Başkanı: İnek Yetiştirmek Bitcoin e (BTC) Yatırım Yapmaktan Daha Karlı Bir İş

0 0

Dün kripto para sektörü dikkatini bir anda Nijeryaya çevirdi. Afrika’nın en büyük kripto para piyasalarından biri olan ülke Bitcoin ticaretini yasakladığını açıkladı. 5 Şubat tarihinde yayınlanan yerel bir habere göre Nijerya Merkez Bankası (CBN) Bitcoin  ve diğer dijital varlıkları yasakladı. Nijerya’nın bankalarına kripto para borsalarıyla bağlantılı kullanıcı hesaplarını “derhal” kapatma talimatı verildi.

Ülkenin merkez bankası Ocak 2017’de kripto para birimlerini yasaklamak için bir genelge yayınladı ancak daha sonra sektöre yönelik oldukça orta bir yaklaşım benimsedi. Hızla büyüyen bir kripto para topluluğuna sahip olan Nijerya ABD’nin arkasında ikinci en büyük küresel pazar olarak sıralanıyor. Nijerya’nın toplam işlem hacmi 566 milyon dolar.

Politikacının Sözleri Tüm Dünya Medyasında Manşet Oldu

Ülkedeki kripto para yasağına büyük bir tepki geldi. Bununla birlikte Eski Başkan ve İşadamı Adamu Garbanın açıklamaları sadece ülkede değil bütün dünya medyasında yer buldu. Garba yasağın ardından ineklere yatırım yapmaya çağırdı ve şunları ekledi:

Fakir bir ülkede zorla para kazanan insanlar paralarını Bitcoine ve kripto para dolanrıcılarına kaptırıyorlar. İneklere yatırım yapmak Bitcoine yatırım yapmaktan daha karlı 

Tartışmalı bir siyasi figür olan Garba yönergeyi överek ve bunun zaten fakir olan Nijerya halkını koruyacağını ileri sürdü.

Bununla birlikte önde gelen kripto para borsası Binance Nijerya Merkez Bankası’nın (CBN) tüm bankalara kripto para birimlerinde işlem yapanların hesaplarını kapatmalarını emretmesinden sonra para yatırma işlemlerini geçici olarak askıya aldı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku