Eski Goldman Sachs çalışanından kritik Bitcoin Borsa Yatrım Fonu yorumu

0 0

Raoul Pala göre bir Bitcoin Borsası Yatırım Fonunun onayı piyasaya milyarlarca dolar getirecek ve yeni bir benimseme dalgası getirecek.

ABDdeki para birimi denetleyici ofisinin bankaların kripto para birimleri tutması için onayı Bitcoin borsası yatırım fonu için önemli bir adımdı.

Raoul Pal Bitcoin Borsası Yatırım Fonunun (ETF) olası onayı olan ve unutulmuş gibi görünen bir tartışmayı geri getirdi. Hedge fon yöneticisi ve eski Goldman Sachs çalışanı Jerry Hall ile “1e 1” programına verdiği röportajda Pal bir Bitcoin borsası yatırım fonunun yakında olduğunu tahmin etti. Bu nedenle yatırımcılara ve programın izleyicisine “ömür boyu yaşanacak fırsatı” kaçırmamalarını tavsiye etti:

Bitcoinde önden koşmanıza izin var ve size hayatınızın en büyük önden koşma fırsatını vereceğim: hat boyunca bir borsa yatırım fonu alacaklar. İçine milyarlarca dolar akacak.

Jerry Hallun da belirttiği gibi Pal kripto piyasasının gelişimine dahil oldu. Eski Goldman Sachs çalışanı Bitcoinin performansı konusunda özellikle iyimser ve geçtiğimiz aylarda kripto para biriminin fiat paraya kıyasla faydalarını uzun zamandır destekliyor. Pal Bitcoin borsası yatırım fonunun onaylanmasıyla yeni bir benimseme dönemini öngörerek şunları söyledi:

Her emeklilik planı kendine bir miktar para tahsis eder. Her aile ofisi kendine biraz para ayıracaktır. Ve fiyat ne kadar artarsa o kadar fazla tahsis edecekler çünkü Bitcoinin piyasa değeri ne kadar büyükse…!  Bu perakendenin Goldman Sachsın bizi yönetmesinin aksine kurumları bir defaya mahsus olmak üzere yönetmesi için bir fırsat.

Bitcoin Yorumu

Eski Goldman Sachs çalışanı kurumların ve geleneksel finans sektörünün “Bitcoini anlama aşamasında olduğuna inanıyor. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletlerindeki Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) sektörü daha fazla keşfetmenin bir yolu olarak Bitcoin ve kripto para birimlerinin bankalar için saklanmasını onayladı. Pal şunları açıkladı:

Sadece şunu anlayın: emeklilik planı bağış aile ofisi kayıtlı yatırım danışmanları şimdiye kadar Bitcoine kafa tutmaya çalışıyorlar ve henüz işlem yapacak bir ürünleri yok. Böylece ABDde velayet yönetmeliğini kabul ettiler ve artık bankalar velayet yapabiliyor. Bu birincil komisyonculuğun hedge fonları için geldiği anlamına gelir. Serbest yatırım fonları alana ilk girecek bu açık…

Palın bahsettiği faydalardan dolayı Bitcoin Borsası Yatırım Fonu yıllardır yatırımcıların hedeflerinden biri olmuştur. Ancak böyle bir ürünün onayı yetkililer tarafından ret ile karşılanmıştır. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Wilshire Phoenix VanEck ve SolidX ve Bitwise gibi büyük şirketlerin Borsa Yatırım Fonu tekliflerini reddetti. Özellikle SEC Başkanı Jay Clayton Bitcoin Borsa Yatırım Fonunun en büyük rakiplerinden biri olduğu için uzmanlar “2020de bunun onayına güvenmeyeceklerini” belirttiler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku