ESKİ FBI DİREKTÖRÜ LOUİS FREEH TETHER SORUŞTURMASI HAKKINDA KONUŞTU

0 0

Tether olarak bilinen tartışmalı “durağankoin”  son birkaç aydır ilginç olmaya başladı.Şirket kurucuları tokenın 1e 1 oranında fiziksel USD ile desteklendiğini söylüyor.Buda kripto para birimi topluluğunun içinde büyük tartışma ve diyologlara yol açtı.Bazıları Tetheri sanal para dünyasının tamamı için sistemik bir risk olarak görüyor.Diğerleri yenilikçi bir şirket olarak on bir başlangıç olarak kabul ediyorlar.Devasa eleştirilere rağmen Tether Haziran ayı sonlarında piyasadaki en büyük 10. kripto para birimine dönüştü.

Düzenleyiciler Tether ve Bitfinexin Aralık 2017de geri dönmesini istedi ve Tether uyumluluk ve şeffaflık ile ilgili bir soruşturma yürütmek üzere Freeh Sporkin & Sullivan (FSS) adlı bir hukuk firmasını işe aldı.Haziran ayının sonunda Tether banka hesaplarına beyanlarına tam erişim sağlandıktan ve Tether varlıklarını elinde bulunduran bankalardaki bazı çalışanlarla konuştuktan sonra FSS tarafından derlenen bir “şeffaflık güncellemesi” yayınladı.

Raporda FSS şunları söyledi:

Tetherın sınırsız varlıklarının 1 Haziran 2018 itibariyle dolaşımda olan tam destekli USD Tethers dengesini aştığından emin olabilirsiniz. ”

Bununla birlikte firma bir muhasebe şirketi olmadıklarını ve soruşturmalarının resmi bir “denetim” teşkil etmediğine dikkat çekmiştir.Sonuç olarak bazıları FSSnin çalışmalarını bıraktı. Diğerleri şirketin Tether ile olan ilişkisini sorguladı çünkü FSS ortağı Judge Eugene Sullivan Tether’ın bankalarından birinin danışma kurulunda oturuyor.

Louis Freeh Tetheri Tartıştı

Yahoo Finance ile yapılan son röportajda eski FBI Direktörü Louis Freeh (FSS) Tether soruşturması ve halkın firmanın çalışmalarına tepkisi hakkında soruları yanıtladı.Freeh FSSnin Tethere değerli ve güvenilir hizmet verirken soruşturmayı yürütebileceğinden emin olmak istediğine dikkat çekti.Çalışmanın şirketin kripto para birimi alanında ilk olmasına rağmen Freeh Bank of America’nın soruşturma direktörü Walter Donaldsonve FBIın siber programlarını yöneten Mike Welch gibi sanal para birimine geldiğinde bir dizi şirket kaynağının deneyime sahip olduğunu söyledi.Freeh raporun etrafındaki kuşkuculuk hakkında sorulduğunda bunu “bu tür uygulamaların mesleki tehlikelerinden biri” olarak nitelendirdi.FSSnin itibarlarını çok koruduğunu ve gerçeklerden farklı bir imajı teşvik ettikleri bir konumda olmak istemediğini söyledi.Freeh Yargıç Eugene Sullivanın raporun taslak sürecinin bir parçası olmadığını ve Tetherın bankacılık ortaklarıyla herhangi bir görüşme yapmadığını belirtti.Genel olarak Freeh soruşturma çalışmasının büyük kısmının herhangi bir müşteriyle yapacakları aynı türden bir uyum katılımı olduğunu ve öncelikle temel belgelere bakmaya ve insanlarla görüşmeye odaklandığını söyledi.Freeh FSS’nin geleceğe yönelik planlarının daha fazla şifrelemeyle ilgili soruşturmaları ele almayı kapsayabileceğini söyledi.Eski FBI şefi şirketin bu süreçte artık rahat olduğunu ve şirketin içinde belirli bir sanal para alt grubu oluşturulmasına ilişkin toplantılarda tartışmaların başladığını söyledi.Kripto alanının yenilik heyecan ve bozulma ile dolu olduğunu ancak şeffaflığın temel bileşenlerinin hala gerekli olacağını kaydetti.Genel olarak hükümetin “düzenleme ve kural koyma açısından çok daha aktif hale geleceğini” öngörüyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku