Eski CIA Direktöründen İtiraf Niteliğinde Açıklamalar: Hepsi Yalan!

0 124

CIA’nın eski direktörü Michael Morrell, yasadışı faaliyetlerde Bitcoin (BTC) ve kripto  para kullanımı hakkında uzun süredir iddia edilen anlatıyı çürüten bir makale yayınladı. Morrell, araştırmasında Hazine Bakanı Janet Yellen gibi hükümet yetkilileri tarafından yapılan propagandanın herhangi bir somut zemine sahip olmadığını ortaya çıkardı.

Aslında, yetkililerinin insanları uyardığının aksine, yasadışı faaliyetlerinde Bitcoin kullanımı sürekli bir düşüş gösteriyor, Morrell Forbes ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Her şey iddia edilenin tam tersi. Hepsi Yalan! Bitcoin ve kripto para birimlerinin büyük oranda ve sürekli yasadışı faaliyetlerde kullanılması doğru değil. Aslında, Bitcoin ekosisteminde, muhtemelen geleneksel bankacılık sistemindekinden daha az yasadışı faaliyet var”

Yasadışı Faaliyetlerin Azalmasının Arkasındaki Neden

Morrell ayrıca Chainalysis, CipherTrace gibi kripto para analitik firmalarının, dolandırıcıların ve bilgisayar korsanlarının çalınan fonları nakde çevirmesini veya takip edilmeden yasadışı faaliyetler için kullanmasını son derece zorlaştıran teknolojik gelişmelerine övgüde bulundu.

Eski CIA yneticisi, yüksek bir konuma sahip olan hükümet yetkililerinin bu propogandanın bir parçası olmaması gerektiğini ve dijital varlık alanında Çin’in artan etkisiyle rekabet etmek için daha iyi düzenlemeler için çalışmaları konusunda uyarıda bulundu.

Eski CIA direktörü ayrıca ABD yetkililerinin Bitcoin kullanımını bastırmak için zamanlarını ve kaynaklarını boşa harcamamaları gerektiğini, bunun yerine Bitcoin ve blockchain’den daha iyi bir şekilde yararlanmaya odaklanmalarını önerdi. Morrel şunları söyledi:

“Bitcoin’in yasadışı kullanımıyla ilgili yalan propogandanın, bizi Çin’e ayak uydurmamızı sağlayacak teknolojik değişiklikleri ilerletmekten alıkoymadığından emin olmalıyız.”

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, derinlemesine kripto alanı anlayışından dolayı “Kripto Anne” olarak da bilinir ve geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i yasaklamanın bir seçenek olmadığı yorumunu yaptı ve Bitcoin’i yasaklamanın tek yolunun interneti kapatmak olduğunu öne sürdü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku