Eski ABD Haznedarı Ripple (XRP) Yönetimine Katıldı!

0 99

Ripple, SEC ile hukuki mücadelesini sürdürüken bir yandan da sürpriz gelişmelerle gündemde kalmaya devam ediyor. Şirket, ABD Hazine Bakanlığı’nın eski üst düzey ismi Rosie Rios’un şirketin yönetim kuruluna katıldığını açıkladı.

Rios, 2009 ilâ 2016 yılları arasında Obama yönetiminde Hazine Bakanlığı’nın üst düzey yetkilisi olarak görev yaptı. Açıklamaya göre Rios’un 30 yıllık kariyeri, ekonomik kalkınma, kentsel dönüşüm ve gayrimenkul finansmanı üzerineydi.

Ripple ayrıca daha önce fintech firmaları Green Dot ve PayNearMe’de yönetici olarak çalışan Kristina Campbell’ı da finans müdürü olarak işe almıştı.

Rios, Ripple’a katılmasının ardından şu açıklamaları yaptı:

“Kariyerimi, durgun süreçlere, yeni ve yenilikçi çözümler getirmeyi gerektiren finansal sektöre ve yetkilendirmeye adadım”

“Ripple, küresel olarak ödemeleri kolaylaştırmak için kripto paranın önemli ve meşru bir rolde nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biridir. Blockchain ve kripto, gelecekte küresel finans sistemlerimizin temelini oluşturacak. Kripto para, ne olacağının Ripple ise nasıl olacağının cevabıdır.”

CEO Garlinghouse; şirketin Rios’u ekibe dahil etme kararında Rios’un hem kamu hem de özel sektördeki deneyiminin yanı sıra hızla büyüyen işletmelerdeki başarısının da olduğunu söyledi.

Rosa Gumataotao Rios’un yeni başkan Joe Biden ile de bir bağlantısı var. Rios Kasım 2020’de ABD Hazine Bakanlığı geçiş sürecini desteklemek için “Joe Biden başkanlık geçiş ajansının” gönüllü bir üyesi oldu.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku