Dogecoin (DOGE) Şov Yapmaya Devam Ediyor! Bu Sefer Büyük Müjde ABD’den Geldi!

0 287

Popüler altcoin Dogecoin (DOGE) küresel olarak benimsenmeye devam ediyor. Winklevoss kardeşlerin sahip olduğu dev kripto para borsası Gemini, bugün Dogecoin’i listeleyeceğini duyurdu. Bu arada, altcoin 0,6 doların üzerinde bir başka tüm zamanların en yüksek seviyesine fırladı ve Ripple’ı (XRP) geçerek dördüncü en büyük kripto para oldu.

Yıl başından bu yana yaklaşık  yüzde10 bin artış gösteren altcoin yine gündemde. DOGE, toplam piyasa değerine göre en büyük 4. kripto para birimi sıralamasına da yerleşti ve Tether’a yaklaşık 16, XRP’ye ise 1 milyar dolar fark attı. DOGE an itibarıyla XRP’den bile daha değerli ve bunun üzerinde yer alıyor.

 Dogecoin Devleri Geride Bıraktı

DOGE fiyatının son 24 saat içerisinde yüzde 40 yükseliş yaşamasının sebeplerinden birisi de Gemini borsasının listelemesi oldu. ABD’deki popülerliğine popülerlik katarak ilerleyen DOGE, bir zamanlar hayal olarak görülen 1 dolar seviyesine de böylece hiç olmadığı kadar yakın oldu.

AssetDash’ın verilerine göre Dogecoin ayrıca ilk 200 küresel varlığa da girdi. BMW ve MetLife gibi devleri geride bıraktıktan sonra, şaka olarak başlayan token, şimdi de Intercontinental Exchange ve Moody’s Corporation’dan daha büyük hale geldi.

En son fiyat artışı, ABD merkezli kripto para borsası Gemini’den gelen olumlu haberlerden sonra meydana geldi.

Kullanıcılar ABD’nin en büyük borsalarından birisi olan ve aynı zamanda finansal düzenleyici tarafından denetlenen Gemini üzerinde DOGE alıp satabilecek.

Dün de İsrail merkezli işlem platformu eToro altcoin’i listelemeye karar verdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku