Enflasyon endişesi kurumların Bitcoin satın almasını olumsuz etkiler mi ?

0 0

Geçtiğimiz birkaç ay Bitcoin piyasaları için dikkate değerdi. 3.800 dolardan işlem gören bir numaralı kripto para birimi 2017 boğa piyasasından bu yana ilk kez 19.000 doları aştı.

Olağanüstü performansa rağmen altın tutkunu ve yatırımcısı Peter Schiff kripto para birimini eleştirmeye devam ediyor. Bu kez Euro Pasifik Başkenti başkanı büyük yatırımcıların ve kurumsal müşterilerin bir sonraki büyük enflasyon dalgası için endişelenmeye başladıklarında Bitcoine dönmeyeceklerini iddia etti.

Peter Schiff: Kurumlar Bitcoin Yerine Altını Seçecek

Peter Schiffe göre büyük paralı yatırımcılar ve kurumlar hala enflasyon konusunda endişeli değiller. Bu düşük tahvil getirileri ile kendini göstermektedir. Ancak endişelenmeye başladıklarında amiral gemisi kripto para birimi değil altın satın alacaklar.

Kripto düşmanı bitcoinin yalnızca küçük spekülatörleri ve spekülatörlerden yararlanan bir avuç varlık yöneticisini çektiğini belirtiyor.

Schiff şunları ekledi:

 “Düşük tahvil getirilerinin de gösterdiği gibi büyük yatırımcılar ve kurumlar hala enflasyon konusunda endişeli değiller. Sonunda endişelenmeye başladıklarında Bitcoin değil altın alacaklar. Bitcoinin ana alıcıları küçük spekülatörler ve onlardan yararlanan birkaç fon yöneticisidir. “

 

 Schiffin seri bir bitcoin karşıtı olduğunu biliyoruz. Dikkatleri değerli emtia altınına çekerken bitcoinin imajını bozmak için her şansı kullanıyor. Son tweetiyle kurumsal yatırımcıların ve diğer büyük yatırımcıların bitcoini enflasyona karşı bir koruma olarak görmediği mesajını gönderiyor.

Ancak durum böyle değil. Altın uzun zamandır enflasyona karşı bir koruma olarak ilk tercih olsa da sarı metal dijital bir dünyada parlaklığını yavaş yavaş kaybediyor. Daha da önemlisi Bitcoin bu yılın başından beri olan kazançları açısından tamamen altını ezdi. Altın yılın başından bu yana yalnızca% 24 oranında değer kazanırken Bitcoin gişe rekorları kıran% 172 kazanç elde ediyor.

Fakat Schiffin oğlu Spencer gibi Y Kuşağı bunun yerine giderek daha fazla kripto para birimini tercih ediyor.

Peter Schiff’in Oğlu Babasının Tavsiyesini Reddetti ve BTC Biriktirdi

Peter Schiffin 30 yılı aşkın yatırım deneyimi olmasına rağmen oğlu Spencer Schiff babasının bitcoin hakkında  tavsiyesine kulak asmıyor. Eylül ayı başlarında Schiff Spencerın tavsiyesine rağmen daha fazla Bitcoin satın aldığını açıkladı. O zamanlar Bitcoin 10.000 dolar seviyesinde bir düzeltme yaşıyordu ve Spencerın bunu hesabına eklemek için iyi bir fırsat olarak gördüğü anlaşılıyor.

Peter Schiff Twitter topluluğuna kendisi gibi 58 yaşındaki bir uzman yatırımcıdan mı yoksa tek bir işte bile çalışmamış 18 yaşındaki bir üniversite birinci sınıf öğrencisi olan oğlundan mı finansal konularda tavsiye almayı tercihedeceklerini sordu. Ankete katılanların ezici bir çoğunluğu Peterı değil oğlu Spencerı seçti.

Schiff gibi altın uzmanları genellikle bitcoin konusunda şüphelidir çünkü kripto para birimi piyasa payını sarı metalden almakla tehdit ediyor Bitcoin uzun yolculuğuna daha yeni başladığından Schiffin yakın gelecekte kripto para birimini yıkmaya çalışmak için yeni nedenler bulmasını bekliyorum.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku