En son başkanlık seçimlerinde Bitcoin in fiyatı 630 dolardı

0 0

 En son ABD başkanlık seçimleri gerçekleştiğinde Bitcoin mevcut fiyatının onda birinden azdı.

Son dört yılda Bitcoin nispeten daha istikrarlı fiyatlara yerleşmeden önce tüm zamanların rekorunu kırdı.

Biden ve Trump arasındaki tartışmada hiçbir aday Bitcoinden bahsetmedi ancak kripto varlığı gücünü kanıtlıyor.

Amerikada Cumhuriyetçi ve Demokrat bir aday arasında en son başkanlık tartışması gerçekleştiğinde Ikigai Asset Managementın baş yatırım sorumlusu Travis Kling tarafından tespit edildiği üzere Bitcoinin fiyatı bugünkü değerinin onda birinden azdı.

Dört yıl içinde ne kadar çok şeyin değişebileceğini hepimiz gördük.

Son beş yıl Bitcoinin inişi ve çıkışlı zamanlardan geçtiğini gördü. Çeşitli Bitcoin klonları doğdu ABD Kongresinde bir “Bitcoin Satın Al” pankartı açıldı ve Carlos Matos BitConnectin bir Ponzi Şeması olduğunu iddia etmesine rağmen kapatılmadan önce BitConnecte olan sevgisini haykırdı. Yine de belki de en büyük değişiklik Bitcoinin fiyatında oldu.

Kling “En son başkanlık tartışmamızda Bitcoinin fiyatı 617 dolardı” diye tweet attı.

Son başkanlık tartışması

ABDnin en son başkanlık tartışması 19 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşti.  Hepimizin hatırladığı gibi bu tartışma Hillary Clinton ve Donald Trumpın karşı karşıya gelmesine neden oldu. CoinMarketCape göre Bitcoinin bu tarihteki fiyatı yaklaşık 630 $ a yakındı.

Bu her iki aday arasındaki üçüncü ve son tartışmaydı ve önceki iki tartışma 26 Eylül 2016 ve 9 Ekim 2016da gerçekleşti. Bitcoin dönem boyunca fiyatının kademeli olarak arttığını gördü ve 26 Eylülde 600 dolardan Ekim sonunda 714 dolara yükseldi.

Bu artış daha geniş 2016 bağlamında mantıklıydı Bitcoin yılı yaklaşık 430 dolardan başlattı ve 960 dolar civarında seyrederek bitirdi.

Önümüzdeki birkaç yıl boyunca Bitcoin tekrar çökmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku