En iyi 20 Üniversite Oasıs Blockchain Network veri programına katılıyor

0 21

Dünyanın en prestijli üniversitelerinden bazılarının Blockchain ve veri bilimi toplumları Oasıs Üniversitesi programının kurucu üyeleri olarak Bison Trails gibi Blockchain altyapı sağlayıcılarına katıldı.

Bu öğrenci toplumu ekosistemi içinde kullanıcıların hangi verilerin paylaşıldığını ve kime ait olduğunu kontrol etmelerini sağlayan verilerin tokenizasyonunu sağlamak için tasarlanmış bir proof-of-stake blockchain olan Oasıs Networkü vurgulama ve popülerleştirmeyi amaçlıyor.

Sorumlu verilere odaklanan teknik desteğe öğreticilere ve etkinliklere erişim sayesinde üniversite grupları uygulamalar oluşturacak doğrulayıcıları çalıştıracak ve Oasis Vakfından Jernej Kosun açıkladığı gibi Oasis Networkte yönetişime katılacak:

“Üniversiteler sorumlu bir veri ekonomisi oluşturmaya odaklanan geniş ve maddi bir ekosistemin büyümesini teşvik etme fırsatına sahip olacak.”

Üniversite ekiplerinin yerel etkinlikler düzenleyeceğini güvenli bilgi işlem dağıtılmış sistemler ve makine öğrenimi gibi yeni teknolojilere odaklanan eğitimlerde yer alacağını ve ağın uzun vadeli planlamasında yer alacağını söyledi.

Kurucu üyeler arasında Oxford ve Cambridge Üniversitelerinden Blockchain topluluklarının yanı sıra Berkeley Cornell ve dünyanın dört bir yanından seçilmiş üniversiteler yer alıyor.

Bu arada Frankfurt Okulunun Blockchain Merkezi Başkanı Profesör Dr. Philipp Sandner Oasis Networkün Blockchain faydalarının veri gizliliği yönleriyle bir araya geldiğini ve grubunu “düğümü yönetmeye ağa katılmaya ve uygulamalı araştırma ve pratik eğitim için kullanmaya” teşvik ettiğini açıkladı.

Bison Trails son birkaç ay içinde çok sayıda platform için destek ilan ederek politika ve düzenleyici konulara odaklanmak için özel bir genel danışman atayarak son zamanlarda profilini oluşturmaya giderek daha aktif hale geldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku