En değerli Blockchain şirketleri

0 0

Bir araştırma firması olan Hurun 2020de bir milyar dolardan fazla değere sahip küresel şirketleri listeledi. Bu sıralama içerisinde 21. yüzyılda kurulan ve henüz halka açık borsalarda listelenmeyen milyar dolarlık teknoloji girişimleri bulunuyor.

“Hurun Global Unicorn Index 2020” adlı rapor 2019 sıralamasında listelenen 494 şirkete oranla dünya çapında toplam 586 bir milyar dolardan fazla değere sahip küresel şirket olduğunu gösteriyor.

Listenin yüzde ikisini Blockchain endüstrisi oluşturuyor. Sektördeki en yüksek değere sahip olan Ripple ilk sırada yer alıyor. Geçen sene 28. sırada iken bu yıl 23. sırayı oluşturuyor.

Listede otuz sıra yükselerek 108 numaraya yerleşen Binance böylece önemli bir değişime imza attı.

En büyük düşüşü yaşayan Bitmain

Hurun geçen yıl 12 milyar dolarlık değerleme yapmasının ardından 4 milyar dolara düşen Bitmainin çöküş yaşama nedenlerinden birinin rakibi Canaanın vasat IPO performansı olduğunu düşünüyor.

Kripto borsası Coinbase Hurun sıralamasında 8 milyar dolarlık bir değerleme ile 31. sırada yer alıyor.

Ripple 2019a göre 5 milyar dolar bir artış ile 10 milyar dolarlık en yüksek değere sahip oldu.

Çinin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID) başkanlığındaki Blockchain Araştırma Enstitüsü 17 Nisanda 10 küresel kamu zinciri teknoloji değerlendirme endeksini yayınladı.

En son endekse göre en iyi performans gösteren Blockchain projesi EOS oldu. En yaygın kullanılan Bitcoin üç sıra aşağı inerek listede 14. sırada yer aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku