‘Bitcoin’deki son yükseliş, 2019 daki artışın başlangıcına benziyor’

0 0

Bitcoin’in hafta sonu ani düşüşü bazı analistlerin iyimser tahminlerine darbe vurdu.

BTC bu kadar önemli bir seviyede dirençle karşılaştığı için bazıları varlığın 9 bin dolarlık artış öncesi seviyelerine geri çekilebileceğini öne sürdü.

Bazı analistler tamamen farklı düşünüyor…

2019un başında Bitcoin’in yükselişini öngören bir yatırımcı son fiyat hareketinin 2018in alt seviyelerine benzediğini söylüyor.

Yani tarih tekerrür ederse önde gelen kripto para birimi onu tüm zamanların en yüksek seviyesine getirebilecek çok aylık bir yükselişin eşiğinde.

Analist: Bitcoin şu an 2019 yükselişinin başlangıcında olduğu gibi görünüyor

Bitcoinin 2019un başında fırlayışını öngören yatırımcıya göre BTC 2018-2019 ayı piyasası tabanına yapısal olarak çok benziyor:

Aşağıdaki grafiğe bakarak “daha önce görmediğime inanamıyorum. Haftalık klasik modelde “Gücün Düzgün Aktarımı” na A diyorum. Fiyat düştükçe ayılar zayıflar B. Boğaların sessizce satın almalarının kontrolü ele geçirmesine C ve gücün yeniden test edilmesine de D diyorum.”

Yatırımcı tarihin tekerrür etmesi durumunda BTCnin uzun bir boğa koşusunun eşiğinde olduğunu söylüyor.

Tek sinyal bu değil

Bitcoin mumlarının oluşumu analistlerin yaklaşmakta olan uzun vadeli bir boğa koşusunun bir işareti olarak gördüğü tek sinyal değil.

Daha önce Bitcoinist tarafından bildirildiği gibi Bitcoin’in haftalık grafikteki “Süper Trend” 2019 yükselişinin başlangıcından bu yana ilk kez bir boğa mumu bastı. Bu gözlemi yapan yatırımcı ilk olarak aşağıdaki tabloya göre yazdı:

“Süper trend haftalık olarak yeşile döndü. Muhtemelen önemli değil. Bu göstergenin geçmişte büyük bir makro boğa ve ayı döngüsüne işaret ettiği gibi değil. ”

Ayrıca uzun vadeli bir boğa trendinin başlaması beklentisini doğrulayan bir analist Bitcoinin uzun vadeli hareketli ortalamalarının üçünün birlikte arttığını belirtti. Analizine göre bu en son gerçekleşti yıl BTCyi 20 bin dolara götüren yüzde 2.000’lik artıştan önceki 2016 yılıydı:

“BTC Aylık: Boğa piyasasının bir ölçüsü: Fiyat> 26 Hume MA> 9 Basit MA> 21 Üstel MA bu iki kat daha uzun bir boğa koşusuna işaret etti. Aylık MAlar uçak gemileri gibidir yani yavaş dönerler. Bu noktada tersine dönme olasılığı düşük. ”

Bu eğilimler yüzde 100 boğa koşusunun yakın olduğunu doğrulamaz. Ama teknik olarak konuşursak Bitcoinin düşmeye nazaran artma olasılığı daha yüksektir…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku