En Büyük Bitcoin (BTC) Balinası Grayscale CEO sundan Önemli Yeni Yıl Mesajı

0 0

2020 yılı kripto para topluluğu için unutulmayacak bir yıl oldu. Pandemi sürecinde ağır darbe alan Bitcoin daha sonra ABD hükümetinin teşvik yardım paketleri ve çılgınca para basma politikaları nedeniyle bir değer deposu olarak popülerliğini önemli ölçüde artırdı. 

BTC fiyatının 29 bin dolara ulaşmasındaki temel neden kurumsal yatırımcıların varlığı olarak biliniyor. MicroStrategy Square gibi şirketlerin yeni yatırımlar yaptığı bu süreçte dikkatieri üzerine çekmeyi başaran en önemli şirket Grayscale oldu. 

2020 yılının son saatinde paylaştıkları tabloya göre elinde 20 milyar dolarlık kripto para varlığı olduğunu açıklayan Grayscale 2021’de de bu alımlarına devam edeceğini duyurdu.

Şirket CEO’su Barry Silbert dün gece yaptığı açıklamada “2020 başında 2 milyar dolar olan toplam kripto para varlığımız sene sonunda 10 kat artarak 20 milyar dolara ulaştı. Amacımız 2021 yılında da bu sayıyı 10’a katlamak!” şeklinde diye bir tweet attı. 

Elinde 17.4 milyar dolarlık Bitcoin ve 2.1 milyar dolarlık Ethereum olan şirket bu açıklamasıyla 2021 yılında da başta BTC olmak üzere kripto para alımlarına hız kesmeden devam edeceğinin sinyalini verdi. Özellikle kurumsal yatırımcıların fiyatın yükselmesinde büyük rol oynadığı düşünüldüğünde kurumsalların kripto paralara yüzünü her geçen gün daha fazla dönmesi piyasa için son derece olumlu olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku