En büyük 3 kripto para fonu portföylerinde hangi kripto paraları tutuyor?

Abone Ol
En büyük 3 kripto para fonu portföylerinde hangi kripto paraları tutuyor?
Emre Boran
 • 13 Haziran 2020
 • Yazar: Emre Boran

  Dove Mountain Data adlı yeni oluşturulan bir veritabanı, kripto para piyasalarında bulunan tüm fonların boyutunu ve portföyünü ortaya koyuyor.

  Veritabanı, Coingan'ın İşletme Operasyonları Direktörü Regan Bozman tarafından, Twitter CEO'su Jack Dorsey tarafından desteklenen bir token listeleme platformu tarafından oluşturuldu.

  Buradaki verilere göre, en büyük üç kripto a16z Kripto, Polychain Capital ve Paradigma'yı yönetim altındaki varlıklarla finanse ediyor. Her fonun yönetimi altında sırasıyla 825, 600 ve 400 milyon dolarlık varlıklar bulunuyor. Ayrıca, bu fonların tümü ABD merkezli.

  Peki portföylerinde hangi şirketleri tutuyorlar? İşte ayrıntılı bir liste:

  a16z Crypto

  Merkezi: ABD

  Kuruluş yılı: 2018

  Yönetimi altındaki varlıklar: 825 milyon dolar

  Portföyü: Anchorage, Arweave, AVA Labs, Basis, BlockTower Capital, Celo, Chia Network, Coinbase, Compound, CryptoKitties, Dapper Labs, DFINITY, dYdX, Earn.com, Filecoin, Forte, Harbor, MakerDAO, OB1, OpenBazaar, PolyChain, Robinhood, TradeBlock, TrustToken, Oasis Labs, Keep.

  Polychain Capital

  Merkezi: ABD

  Kuruluş yılı: 2016

  Yönetimi altındaki varlıklar: 600 milyon dolar

  Portföyü: Amber Group, Anchorage, AVA Labs, Basis, Celo, Coinbase, CoinDCX, CoinList, Compound, DFINITY, dYdX, Horizon Blockchain Games, Linen App, MakerDAO, MyCrypto, NuCypher, O(1) Labs, Oasis Labs, Raiden Network, Ren, StakerDAO, StarkWare, Terra, Keep, XMargin.

  Paradigm

  Merkezi: ABD

  Kuruluş yılı: 2013

  Yönetimi altındaki varlıklar: 400 milyon dolar

  Portföyü: Amber Group, Argent, Numerai, StarkWare, Tagomi, Tendermint, Veil, Keep, Uniswap.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  A16z crypto ile ilgili her şey

  En büyük 3 kripto para fonu portföylerinde hangi kripto paraları tutuyor?

  En büyük 3 kripto para fonu portföylerinde hangi kripto paraları tutuyor?

  Dove Mountain Data adlı yeni oluşturulan bir veritabanı, kripto para piyasalarında bulunan tüm fonların boyutunu ve portföyünü ortaya koyuyor. Veritabanı, Coingan'ın İşletme Operasyonl...

  • 13 Haziran 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.