EMN başarısızlığından sonra YFI

0 1

Yearn.finance ekosisteminin yönetişim tokenı olan YFI son 24 saat içinde düşüşe geçti ve satın alma baskısı buharlaşmaya başladığında son kazançlarının neredeyse tamamını geri aldı.

Dün Yearn.finance kurucusu Andre Cronje tarafından geliştirilen harici projelerden birini çevreleyen drama tokenın devam eden düşüş trendini ateşlemeye yardımcı oldu.

Bu harici proje henüz geliştirilmesinin ilk aşamalarında olan bir tür kart oyunuydu. Cronje Twitterda birçok kez yaratıldığını ima etti. Yatırımcılar Etherscandaki sözleşmeleri arayarak ve DAIyi yatırarak projeyle ilgili EMN adı verilen tokenleri manuel olarak basmak için hızlı bir şekilde adım atmaya başladı.

Hızlı bir şekilde sözleşmeye milyonlarca dolar aktı ve Uniswapteki harici havuzlar açılmaya başladı.

Sözleşmedeki bir hata bir kullanıcının yatırılan DAIyi boşaltmasına neden olarak büyük kayıplara yol açtı.

Bir analist EMN fiyaskosunun Cronje ile yakın bağlantılarının YFI için ciddi kısa vadeli etkileri olacağı endişesinden bahsetti.

Yearn.finance kurucusu yeni proje yaratır; hevesli yatırımcılar çekilir

Sadece birkaç ay içinde sıfırdan milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşan Yearn.financeın (YFI) başarısı ve büyümesi nedeniyle yatırımcılar projenin kurucusu Andre Cronje. ile ilgili herhangi bir token almaya heveslidir. 

Cronje’nin üretimde test etmesi nedeniyle projelerini yakından takip eden yatırımcıların hatalı sözleşmelerden token çıkarmaları olasıdır.

Dün gece EMN ile olan da bu şekildedir ancak kullanıcılar kaybedilen fonların yarısı (bazıları otomatik olarak Yearn Deployera gönderildi) iade edileceği için şanslıdır.

Kullanıcılar yayınlanmamış son derece riskli bir sözleşme ile uğraşırken sadece 8 milyon Dolar kaybetmelerine rağmen yatırımcıların Cronjeye olan inancını sarsarak YFInin şiddetli bir şekilde satışına neden oldu.

Birkaç gün önce 34.000 Dolarlık en yüksek seviyelere ulaştıktan sonra fiyatı bu sabah 23.000 Dolara kadar düştü.

Analist: YFI’nin kısa vadeli görünümü son dönemde EMN sebebiyle zayıfladı

Kripto para birimlerine odaklanan bir ekonomist olan Alex Krüger Yearn.financeın görünümünün – en azından kısa vadede – EMN nedeniyle zayıfladığını düşündüğünü açıkladı.

“Artık YFI tutmuyorum. İyileşeceğini ve ATH yapacağını düşünün. Kuruculara güven önemlidir ve Cronje YFI ticaretini daha da zorlaştırdı. Bir noktada yeniden girecek ve daha aktif bir şekilde ticaret yapacak (daha kısa zaman dilimleri).”

YFI fiyatı şu anda güvencesiz bir konumda ve sabah boyunca Bitcoin ve Ethereumun gördüğü zayıflık sadece buna katkıda bulundu.

EMN hakkında konuşulana kadar daha fazla dezavantajın yakın olması için güçlü bir olasılık bulunuyor.

Şu anda piyasa değerine göre 28. sırada yer alan Yearn.Finance son 24 saatte % 18.58 düşüş gösterdi. YFI 24 saatlik hacmi 541.08 milyon Dolar olan 726.43 milyon Dolarlık piyasa değerine sahiptir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku