Yatırım Devi Goldman Sachs’ın Kripto Para Anketinden Çarpıcı Sonuçlar!

0 62

Yatırım devi Goldman Sachs tarafından yapılan kripto para odaklı bir anket, Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıklar üzerindeki genel görüşün olumlu yönde değiştiğini ortaya koydu. Ankete katılanların yaklaşık yarısı, kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını söyledi ve çoğu portföylerinin önümüzdeki iki yıl içinde değer kazanmasını bekliyor.

Goldman Sachs anketinde, emeklilik fonlarından, sigorta ve finans şirketlerinden, makro fonlardan, varlık yöneticilerinden ve hedge fonlarından toplam 280 kişi katıldı.

Katılımcıların çoğu, genellikle geleneksel finans alanından olmasına rağmen, yüzde 40’ı dijital varlıklara yatırım yaptıklarını söyledi.

Bu yatırımcıların yüzde 61’i kripto servetlerinin önümüzdeki 12 ila 24 ay içinde artacağına inanıyor.  yatırımcıların neredeyse dörtte biri, Bitcoin’in önümüzdeki yıl, altı haneli rakamlara ulaşacağını söyledi.

Ankete katılanların yüzde 54’ü, lider kripto para biriminin aynı zaman diliminde 40 bin ila 100 bin dolar arasında olacağına inanıyor.

Henüz kripto para birimlerine yatırım yapmamış katılımcıların yaklaşık yüzde 35’i, net düzenlemelerin olmamasının yatırım yapmalarındaki en önemli engel olduğunu söyledi.

Beklendiği gibi, lider kripto para birimi, yüzde 42’lik oranla anket katılımcıları arasında en popüler kripto para birimi olurken, Ethereum ise yüzde 29’luk oran ile ikinci sırada yer aldı.

Goldman Sachs ve Kripto Paralar

Yatırım devi, 2017’de kripto para birimi ticaret masası başlatmayı düşündüğü haberi çıktığında kripto para birimi endüstrisine olumlu yaklaşım gösteren ilk kurumlar arasındaydı.

Banka, teknik zorlukları ve olası güvenlik ihlallerini gerekçe göstererek, bir yıl sonra planları değiştirdi. Goldman, 2020’deki bir konferans’ta Bitcoin ve diğer dijital varlıkları eleştirdi.

Banka, “Bitcoin dahil kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olmadığını” iddia eden bir rapor yayınladı.

Goldman’ın raporu, Bitcoin’in müşterileri için uygun bir yatırım olmadığını iddia etti.

Ancak son zamanlarda, Goldman’ın fikrini değiştirdi ve kripto alım satım masasını yeniden açmayı planladığını söyledi.

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku