Elon Musk’un Şirketi Bu Altcoin’i Tek Tweetle Fırlattı!

63

Geride bıraktığımız hafta sonu, Elon Musk’ın kurduğu OpenAI Vakfı’nın en son chat botu ChatGPT, yazma yeteneği ile kripto topluluğunda büyük ses getirdi. Twitter onaylı kullanıcı Slashdot, lider meme  altcoin Dogecoin (DOGE) hakkında bir şiir yazmasını istedi. İşte ayrıntılar…

ChatGPT bu altcoin projesine şiir yazdı

Twitter onaylı kullanıcı Slashdot, lider meme altcoin Dogecoin (DOGE) hakkında bir şiir yazmasını isteyerek bir çekim yaptı. Meme coin, ChatGPT’den övgüler aldı. Chat bot, DOGE’yi dikkate alınması gereken bir güç ve sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için meşru bir varlık olarak nitelendirdi. ChatGPT’nin yazdığı şiirin bir kısmı şu şekilde:

Dogecoin sadece bir yenilik değil; birçok kişi tarafından işlemleri ve ödemeleri kolaylıkla ve hızla gerçekleştirmek ve kolaylaştırmak için kullanılan meşru bir para birimidir. Ve bu da onu finans dünyasında gerçekten değerli bir varlık haline getirir.

altcoin

Kripto topluluğu, ChatGPT’nin müthiş yazma yeterliliğini överken, meme altcoin projesi  için söyledi bazı şeyler ise yanlıştır. OriginStamp tarafından yayınlanan bir araştırma makalesine göre, piyasa kapitalizasyonuna göre sekizinci en büyük kripto para birimi olan Dogecoin, değerini destekleyecek gerçek dünyadaki bir faydaya sahip değil. Bununla birlikte meme coin yalnızca spekülasyona dayanıyor.

Dogecoin fiyatı Elon Musk’ın destği ve Twitter söylentileriyle artmaya devam ediyor

Özellikle, Dogecoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Elon Musk, ChatGPT’nin arkasındaki kar amacı gütmeyen ekip olan OpenAI’ye sponsor oldu. Bununla birlikte, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, son zamanlarda, Twitter’ın DOGE’yi bir ödeme çözümü olarak sosyal medya platformuna entegre edeceğine dair spekülasyonlar yapıldı. Twitter’ın yeni milyarder sahibinin, Twitter 2.0’daki potansiyel değişikliklerin altını çizen özel bir toplantıdan slaytlar yayınlamasının ardından spekülasyonlar arttı ve önerilen ödeme seçeneğinde boş bir alan bıraktı.

Bununla birlikte, haberin yayılmasının ardından, yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, Dogecoin fiyatında sıçrama oldu. DOGE fiyatı son 14 günde Elon Musk’ın söylemleri ve Twitter’a entegre edilmesi beklentisiyle yaklaşık yüzde 37.3’lük devasa bir artış yaşadı. Kripto para piyasalarındaki kötü gidişattan çok fazla etkilenmeden yükselişini sürdüren DOGE, son bir haftada ise yaklaşık yüzde 7.5 değer kazandı. Lider meme coin projesi son 24 saatte ise yaklaşık yüzde 2.4 yükselirken, fiyatı ise şuan 0,106742 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinedition
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku